تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / مشاوره روانشناسی / ویژگی های بهترین روانشناس مرد در تهران

ویژگی های بهترین روانشناس مرد در تهران

بسیاری از کسانی که نیاز به بهبود سلامت روان دارند در فکر مراجعه به یک روانشناس مرد خوب هستند. روانشناس خوب و حرفه ‌ای خصوصیاتی دارد که او را از سایر افراد شاغل در این حرفه متمایز می‌ کند. در این فرصت با چند مورد از ویژگی‌ های ارزشمند روانشناس خوب مرد در تهران آشنا می شوید. پیشنهاد می کنیم با ادامه مطلب همراه ما باشید.

رازداری

یک روانشناس مرد باید فردی رازدار باشد. چنین کسی صحبت ‌ها و رازهای مراجعه کنندگان را برای دیگران فاش نمی ‌کند. اسرار زندگی مسائل مهمی هستند که نمی ‌توان آنها را برای هر کسی بازگو کرد. برملا شدن برخی مسائل صدمات زیادی به افراد وارد می کند. روانشناس خوب یک شخص رازنگهدار و محرم اسرار بیماران است. زمانی که برای حل مشکل به مطب روانشناس خوب مراجعه می‌ کنید خیالتان بابت حفظ و نگهداری اسرار راحت خواهد بود.

قضاوت نکردن

مراکز ارائه دهنده خدمات روانشناسی پذیرای طیف وسیعی از بیمارانی هستند که برای برطرف کردن مشکلات روحی و روانی خود به متخصصین مراجعه می‌ کنند. هر یک از آنها دغدغه‌ ها و مسائل خاص خود را دارد. روانشناس آگاه و باتجربه می ‌داند که هرگز نباید مراجعه کنندگان را مورد قضاوت قرار دهد. ما تنها می ‌توانیم زمان حال افراد را ببینیم و از گذشته و آینده آنها بی اطلاعیم. پس برای قضاوت دیگران مجوزی در اختیار نداریم. روانشناس خوب مرد در تهران از اهمیت بالای این موضوع به خوبی مطلع است.

 

روانشناس-خوب-مرد-درتهران

گوش دادن فعال؛ از مشخصات روانشناس مرد خوب

روانشناس مرد باید صحبت ‌های بیمار خود را به نحو مطلوب گوش دهد. همه ما زمانی که شروع به صحبت می‌ کنیم مایلیم طرف مقابل مسائل را به خوبی شنیده و از قضاوت خودداری کند. حتی در بسیاری از اوقات صحبت کردن درباره این مسائل به نیت پیدا کردن راه حل انجام نمی شود. در واقع فرد تنها مایل است که صحبت ‌هایش توسط شخص دیگری شنیده شود. روانشناسان خوب این نیاز را پاسخ می‌ دهند. آنها شنوندگان بسیار خوبی هستند. یک روانشناس ماهر و کاربلد به بیمار مهلت می‌ دهد تا هر چه می ‌خواهد بگوید. بعد از اتمام صحبت‌ های بیمار وقت آن است که روند درمان و مراحل لازم برای رفع مشکل او شروع شود.

خودآگاهی

خودآگاهی یکی دیگر از خصوصیاتی است که انتظار می ‌رود در روانشناس مرد خوب وجود داشته باشد. روانشناسان هم مثل دیگر اقشار مردم احساسات و افکار شخصی دارند. با این حال یک روانشناس خوب از خودآگاهی برخوردار است. او می ‌داند که باید چگونه تمرکز به خرج دهد و حین ارائه خدمت به افراد از تعصبات دور بماند. از طرف دیگر نسبت به خود و بیمارانش صادقانه رفتار می ‌کند.

ارتباط موثر

در برخی مواقع روانشناس برای این که به برقراری ارتباطات درست بین اعضای یک خانواده کمک کند باید مداخله هایی را انجام دهد. به این منظور روانشناس مرد باید توانایی برقراری رابطه موثر را داشته باشد.

 

بهترین-روانشناس-مرد-تهران

همدلی

یک روانشناس مرد خوب کسی است که درک و همدلی زیادی از خود نشان می ‌دهد. زمانی که با افراد معمولی و غیرمتخصص صحبت می‌ کنید احتمال دارد آنها نتوانند شما را به درستی درک کنند. روانشناس خبره به دلیل درک و همدلی بالایی که دارد با شنیدن صحبت ‌های بیمار می‌ تواند همذات پنداری کند. در این حالت روانشناس قادر است به احساسات فرد و این که او به چه شکل فکر می ‌کند پی ببرد.

صبر و بردباری؛ از خصوصیات روانشناس مرد در تهران

کسی که به روانشناس مرد در تهران مراجعه می ‌کند نیاز دارد تا درباره مسائل خود با او به راحتی صحبت کند. روانشناس باید شرایط مناسبی را فراهم کند تا بیمار تمام مطالبی را که در نظر دارد برای او توضیح دهد. روانشناسان متخصص همیشه به یاد دارند که یکی از خصوصیات مهم آنها خوب شنیدن است. بنابراین آنها در درک مشکلات مراجعه کنندگان و تشخیص اختلالات پیش آمده دچار کم حوصلگی و شتاب زدگی نمی ‌شوند. تشخیص ‌هایی که با عجله انجام می ‌شود ممکن است اشتباه باشد. روانشناسان برای جلوگیری از بروز چنین مساله ‌ای باید در کار خود صبر و حوصله کافی به خرج دهند.

تعیین اهداف درمانی مشترک

انتخاب هدف‌ های درمانی مشترک یکی از اصلی ‌ترین ویژگی‌ هایی است که در روانشناسان کارآزموده دیده می‌ شود. روانشناس خوب مرد در تهران هم به این نکته مهم توجه دارد. او با همکاری بیماران خود ابتدا اهداف درمانی مشترک را انتخاب می ‌کند. بعد تمام تلاش خود را به کار می‌ گیرد تا اهداف را تحقق ببخشد. انتخاب هدف ها به بیماران کمک می ‌کند تا از اهداف برگزاری جلسات مشاوره توسط مراکز روانشناسی مطلع شوند.

 

یادگیری مستمر؛ ویژگی روانشناس مرد خوب

همان طور که می‌ دانید آموزش و یادگیری چیزی نیست که بتوان پایانی برای آن تصور کرد. علوم مختلف به شکلی پایان ناپذیر در حال رشد و پیشرفت هستند. روانشناسی هم از این قاعده مستثنی نیست. پژوهشگرانی که در زمینه علم روانشناسی مشغول به فعالیتند هر روز به مطالب جدیدی دست پیدا می‌ کنند. بنابراین برای رفع مشکلات روحی و روانی می‌ توان از روش ‌های جدید استفاده کرد. روانشناس مرد خوب سعی می ‌کند همیشه با علم روز دنیا همگام بوده و آموزش‌ هایش را به طور مستمر بروزرسانی کند.

خودداری از توصیه مستقیم به بیمار

روانشناس برای رفع مشکل بیماران خود نباید توصیه مستقیمی به آنها داشته باشد. یک روانشناس باتجربه تنها در صورتی از توصیه های مستقیم استفاده می ‌کند که حالت اضطرار به وجود آمده باشد. او درصدد است توانایی حل مساله را به مراجعه کنندگان آموزش دهد. بیماران با بهره ‌گیری از این توانمندی می‌ توانند مشکلات خود را شخصا حل و فصل کنند. روانشناس مسائل گوناگون را تجزیه و تحلیل و فرد را برای داشتن بهترین انتخاب راهنمایی می ‌کند. در واقع روانشناس خوب به جای بیماران خود انتخابی انجام نمی‌ دهد.

 

روانشناس-مرد-در-تهران

 

ارجاع بیمار؛ از اقدامات روانشناس مرد خوب

یک روانشناس خوب و دلسوز اگر احساس کند مشکل بیمار با ارجاع دادن به یک روانشناس دیگر حل می ‌شود حتما این کار را انجام می ‌دهد. روانشناسان حرفه ‌ای دغدغه بهبودی بیماران را دارند. به همین جهت حاضرند برای رفع مشکل بیمار هر اقدامی انجام دهند. در برخی موارد روانشناس بعد از صحبت با فرد و بررسی مشکل او تشخیص می ‌دهد که بیمار باید به روانشناس دیگری ارجاع داده شود. در این صورت او فرد را به متخصص دیگری ارجاع می ‌دهد تا مشکلات بیمار به شکل بهتری برطرف شود.

تمرکز بر درمان به جای درآمدزایی

مسلما روانشناس خوب مرد در تهران هم مانند همه مردم برای گذران زندگی نیاز به کسب درآمد دارد. با این حال یک روانشناس خوب و قابل اعتماد اجازه نمی ‌دهد مساله کسب درآمد روی کارش تاثیر منفی بگذارد. روانشناسان ماهر تمرکز خود را به حل مشکل مراجعه کنندگان و فرآیند درمان معطوف می ‌کنند تا بهترین نتایج برای بیماران رقم بخورد.

 

خدمات روانشناسی و روانپزشکی ویان

اگر در جستجوی روانشناس خوب مرد در تهران هستید کافیست با گروه تخصصی و فوق تخصصی ویان در تماس باشید. گروه روانشناسی و روانپزشکی ویان به عنوان یکی از مراکز خوب در پایتخت می ‌تواند مشکلات مراجعه کنندگان را به صورت فردی، خانوادگی و… حل کند. خدمات روانشناسی و روانپزشکی ویان مشکلاتی مثل اختلال اضطراب، اختلال افسردگی، اختلال دوقطبی، بیش فعالی کودکان، اختلال خواب، اختلال پانیک و… را برطرف می‌ کند. برای بهره‌ مندی از خدمات مجموعه ویان در اولین فرصت با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *