تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / مشاوره روانشناسی / مشاوره قبل ازدواج در سعادت آباد و اهمیت آن

مشاوره قبل ازدواج در سعادت آباد و اهمیت آن

مقدمه در رابطه با مشاوره قبل ازدواج در سعادت آباد

ازدواج یک سنت بسیار پسندیده می باشد. می توان گفت ازدواج یک تصمیم بسیار مهم در زندگی هر فرد است. درست بودن این تصمیم می‌ تواند تاثیرات بسیار مثبتی در زندگی افراد بگذارد. یک سری کار ها سبب می‌ شوند تا زوج ها بتوانند یک تصویر درست در مورد ازدواج و زندگی آینده خود بگیرند. مشاوره قبل از ازدواج سبب می‌ شود تا زوجین بتوانند به شناخت درست از همدیگر برسند. همچنین با درک صحیح از نوع رابطه خود و یادگیری شیوه های حل مشکل بتوانند زندگی مشترک و زناشویی خود را به بهترین نحو ممکن شروع و ادامه دهند. مشاوره قبل از ازدواج بسیار زیاد می باشد. برای مشاوره به کلینیک ویان مراجعه کنید. این مشاوره می تواند مسیر های بسیار درست و طلایی را در پیش روی زوجین قرار دارد.

یکی از مرکزهای مشاوره بسیار عالی که توانسته است چندین سال متمادی راهگشای زوجین باشد، کلینیک ویان می باشد. کلینیک ویان با بهره‌ گیری از مشاوران و متخصصین با تجربه و حرفه ای و کاربلد توانسته است مشاوره های بسیار موثری برای ازدواج افراد داشته باشد. می‌ توان گفت درصد بسیار بالایی از افراد که به این کلینیک مراجعه کرده و مشاوره پیش از ازدواج خود را از آنجا انجام داده اند، زندگی‌ مشترک خود را بسیار موفقیت‌آمیز شروع و ادامه داده اند.

 

هدف مشاوره قبل از ازدواج در سعادت آباد

هدف های مشاوره پیش از ازدواج در سعادت آباد متنوع می باشند. این هدف ها به قدری مهم می باشد که افراد وقت و زمان خود را گذاشته و به انجام این مشاوره ها می پردازند.

۱- اولین هدف مشاوره قبل از ازدواج بررسی آمادگی نامزد ها برای ازدواج می باشد. مشاور می تواند آمادگی نامزد ها را برای ازدواج بسنجد و در صورت آماده نبودن، راه حل های بسیار مناسبی به آن ها ارائه دهد.

۲- دومین هدف مشاوره قبل از ازدواج ارزیابی هم کف بودن یا هماهنگی و همسانی نامزد ها می باشد. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا اگر زوجین با همدیگر هماهنگ و همسو نباشند ممکن است در زندگی آینده خود دچار مشکلات بسیار زیادی شوند.

۳- هدف از این کار ارزیابی مهارت زندگی مشترک نامزد ها می باشد‌. اگر این کار با صورت درست و اصولی ارزیابی شود، سبب می شود تا افراد بتوانند بر روی مهارت های ضعیف خود کار کرده و آن ها را تقویت نمایند. در این صورت می توانند در صورت بروز هرگونه بحران در زندگی مشترک خود با استفاده از این مهارت ها آن را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارند.

مشاوره-قبل-ازدواج-در-سعادت-آباد

 

بیشتر بخوانید : مشاوره خانواده در تهران

 

مزیت های مشاوره قبل از ازدواج توسط زوجین

مشاوره قبل ازدواج در سعادت آباد دارای مزیت‌ های بسیار زیادی می‌ باشد. بهتر است برای مشاوره به کلینیک ویان مراجعه کنید. اگر هر فردی بتواند در رابطه با این مزیت‌ ها اطلاعات به دست آورد، مطمئنا قبل از هرگونه تصمیمی در رابطه با ازدواج از این مشاوره استفاده می کنند. یک مرکز مشاوره مناسب مرکزی می باشد که افراد با مراجعه به آن بتوانند از تمام این مزیت ها بهره مند شوند.

در جلسات مشاوره زوجین می توانند در رابطه با اختلافات خود صحبت کرده و نقطه تفاهم با همدیگر را شناسایی کنند. ویژگی های شخصیتی افراد در این مشاوره ها آشکار خواهد شد. همچنین میزان سازگاری افراد با هم دیگر نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌ گیرد. می توان گفت یکی از مهمترین مزایایی که مشاوره قبل از ازدواج برای افراد در پی دارد سنجش توانایی آن ها برای آغاز کردن زندگی مشترک می باشد.

 

با انجام مشاوره قبل ازدواج در سعادت آباد افراد می توانند احتمال موفقیت خود را در زندگی مشترک بسیار افزایش دهند. در این مشاوره ها می توانید در رابطه با شروع زندگی مشترک خود سوال پرسیده و در رابطه با موارد غیر قابل تغییر اطلاعات کسب کنید.

همچنین آموزش مهارت های ارتباطی در این مشاوره‌ ها یکی از مهمترین دستاوردهایی می باشد که برای نامزد ها در پی دارد.‌ مهارت های حل مشکل و گذر کردن از چالش‌ ها و بحران های زندگی یکی دیگر از مزایای شرکت در جلسات مشاوره قبل از ازدواج می باشد. شما  می توانید در رابطه با انتظارات خود به صورت صریح و واضح صحبت کرده و هیچ گونه ابهام و شک و شبهه ای برای طرف مقابل خود باقی نگذارید.

 

موضوعات  جلسات مشاوره قبل از ازدواج در سعادت آباد

با شرکت در جلسات مشاوره قبل ازدواج در سعادت آباد و کلینیک ویان می توانید در رابطه با موضوعات بسیار مهم و اساسی صحبت کرده و دید خود را در رابطه با ازدواج وسیع تر نمایید.

۱- تشخیص و بررسی اختلالات روحی: یکی از ارزیابی هایی که در این جلسات انجام می پذیرد، بررسی و تشخیص اختلالات موجود در روح و روان زوجین می باشد. در نظر داشته باشید که این مسئله به راحتی قابل تشخیص نیست و یک مشاور و متخصص بسیار کاربلد و خوب می تواند با توجه به تجربه خود این اختلالات را متوجه شده و آن ها را ارزیابی کند.

 

۲- آشنایی با شخصیت و روحیات طرف مقابل: در این مشاوره‌ها یک سری آزمون های روانشناختی و تکنیک های مختلف بررسی می شود. همچنین با انجام مصاحبه توسط مشاور از زوجین، می توان به شناخت کامل از دو طرف رسید. هرچقدر شناخت زوجین از همدیگر کامل‌ تر باشد، در موفقیت ازدواج آن ها تاثیرات بسیار زیادی دارد. ازدواج یک امر بسیار مهم می باشد. پس شناخت صحیح در این کار می تواند ازدواج را با درصد بالایی از موفقیت همراه سازد.

مشاوره-قبل-ازدواج-در-سعادت-آباد3

 

بیشتر بخوانید : زوج درمانگر خوب در تهران ،بهترین زوج درمانگر تهران

 

۳- آزمون های روانشناسی و تست ها: در این جلسات مشاوره یک سری آزمون های روانشناسی و تست ها صورت می گیرد تا افراد بتوانند با ویژگی های همدیگر آشنا شوند. تست شخصیت ۱۶ عاملی کتل، ‌پنج عاملی  نئو جزوه تست های بسیار پرطرفدار در این مشاوره ها می باشند.

۴- یکی از هدف‌ هایی که مشاور در این جلسات در پی دارد خودشناسی در افراد می باشد. افراد باید بتوانند به درون خود تمرکز کرده و خود واقعیشان را بشناسند. ما نمی‌‌ توانیم همسر ایده آل خود را پیدا نماییم تا وقتی که خودتان را به صورت کامل نشناسید. شناخت صحیح از اهداف و انتظارات و آرزوها یک کار اصولی و درست می باشد تا افراد بتوانند بعد از شناخت خود به شناخت همسر آینده شان نیز بپردازند.

۵- آموزش درست در رابطه با برخورد صحیح با چالش ها و مشکلات: با کمک مشاور زوجین می توانند به درک درست از نیازها و خواسته های همسر خود بپردازند. با این روش مشکلات افراد با همدیگر کمتر شده و احتمال به وجود آمدن سوء تفاهم و چالش ها بسیار کاهش پیدا می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *