تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / اختلال شخصیت / نشانه های همسر حسود

نشانه های همسر حسود

همسر حسود دارای نشانه های زیر است :

  1. شما را مدام سرزنش می‌کند، ولی اشتباهات خود را دست کم می‌گیرد: این حس در شما ایجاد می‌شود که انگار کار اشتباهی انجام داده اید یا به شما می گوید که او بیشتر از شما در مورد احساسات یا نیات شما می داند (“چرا اینطور به آن مرد نگاه می کردید”. ؟») یا («شرط می بندم که می خواهی با او بخوابی، نه!»)

 

  1. حسادت آنها با انتظارات واقع بینانه از زندگی عادی تناسبی ندارد شریک زندگی شما نسبت به تعاملات ساده و خوش خیم بین دوستان، همکاران یا حتی غریبه ها حسادت می کند – یا به نظر می رسد القا می کند که شما حتی نباید با افرادی از جنس مخالف یا همجنس صحبت کنید (در یک دگرجنس یا همجنس). اگر شما از قوانین محدود‌کننده و سخت گیرانه او پیروی کنید، کم کم منزوی می‌شوید.

 

  1. حسادت آنها اهرمی می‌شود که شما را متهم، مجرم و گناه‌کار بداند و خودش برای تنبیه و مجازات شما دست به کار شود. در بسیاری از روابط عاطفی مسموم، شریک کنترل کننده «دلیلی» برای رفتار توهین آمیز خود پیدا می کند، که اغلب باعث می شود شما ناخودآگاه احساس گناه کنید.

 

  1. تخلفات فرضی شما دلیلی می‌شود که خود او تعهد خود در رابطه را بشکند. مثلاً می گوید حالا که با همکاران مرد خود ناهار خوردی، پس من هم حق دارم با منشی ام کافی شاپ برم. یا مثلاً حالا که به مهماندار خیره شدی، من هم به آن مهماندار خانم شماره می‌دهم.

 

  1. حسادت او و تخلفات فرضی شما توجیهی است برای منزوی کردن شما. نشانه کلاسیک رفتار کنترل‌گرانه، تلاش برای قطع رابطه شریک زندگی با دوستان و خانواده است. البته، این خطر سوء استفاده را به طور تصاعدی افزایش می دهد، زیرا فرد کنترل شده کمتر قادر است حمایت دیگران را در زندگی خود داشته باشد که به کمک آن‌ها شرایط را تغییر دهد.

 

  1. بخاطر این‌که از بحث و جدل و حسادت‌های او جلوگیری کنید، تغییر رفتار می‌دهید. اغلب اوقات، اولین نشانه های یک رابطه کنترل‌شده این است که شما دارید سبک زندگی خود را تغییر می‌دهید.  برای مثال، ممکن است از حسادت بیش از حد شریک زندگی‌تان آنقدر خسته شده باشید که  شروع کنید به دروغ گفتن در مورد اینکه آیا همکار جدیدتان از جنس مخالف است یا خیر. یا ممکن است از خیر لباس دلخواه خود بگذرید، زیرا همسرتان می‌گوید با این لباس توجه جنس مخالف جلب می‌شود.

 

  1. از اینکه به دوستان و خانواده در مورد میزان حسادت شریک زندگی خود بگویید خجالت می‌کشید. اگر متوجه شدید که درباره حسادت شریک زندگی‌تان خودسانسوری می‌کنید یا نمی‌توانید بگویید به چه دلایلی نمی‌توانید بیرون بروید،نشانه‌ای از این است که حسادت شریک زندگی‌تان ممکن است مشکل‌ساز باشد و فراتر از حد طبیعی باشد. آن را جدی بگیرید – به خصوص به این دلیل که می تواند منجر به تضعیف رابطه شما با افراد حامی زندگی‌تان شود.

گروه روانپزشکی ویان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *