تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / کودک و نوجوان / راهکارهای بررسی افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان

راهکارهای بررسی افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان

پرورش و رشد اعتماد به نفس در نوجوانان نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت آن ها دارد. در واقع نوجوانی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است، چند گام جلوتر از نوجوانی می باشد که فاقد اعتماد به نفس هست.

از آنجایی که بخش عمده ای از شخصیت افراد در سنین نوجوانی شکل می گیرد، شناسایی راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

عبور از دشواری ها و مشکلات در دوران نوجوانی از آن دسته دغدغه هایی می باشد که اگر به درستی با آن ها برخورد نشود، باعث عدم تقویت اعتماد به نفس نوجوان خواهد شد.

بنابراین اساسی ترین راهکار افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان مشاوره و راهنمایی با یک تراپیست حرفه ای در مرکز کلینیک ویان می باشد. مشاورهای این مرکز با استفاده از ترفند های روانشناسی به نوجوانان کمک می کند تا مشکلات آن ها ریشه یابی شود و بتوانند در برابر مشکلات، توانایی خود را افزایش دهند.

 

افزایش-اعتماد-به-نفس-در-نوجوانان

 

بیشتر بخوانید : درمان نوجوان خجالتی

 

اعتماد به نفس نوجوانان

تقویت اعتماد به نفس نوجوان به معنای اعتماد و خودباوری توانمندی های یک فرد می باشد. زمانی که فرد به توانایی و قدرت خود ایمان داشته باشد، در واقع اعتماد به نفس خواهد داشت. در نتیجه اساسی ترین بخش از شخصیت انسان را اعتماد به نفس تشکیل می دهد.

تقویت اعتماد به نفس نوجوان یک خصوصیت بسیار مهم در زمینه شناخت او از خودش می باشد. هر چه مقدار این شناخت بالاتر باشد، افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان بیشتر خواهد بود.

هنگامی که یک نوجوان با اعتماد به نفس در برابر دیگران از اهداف خود صحبت می کند، در واقع توانایی رسیدن به آن اهداف را در خود احساس کرده است. بنابراین جهت رسیدن به اهداف و برنامه های خود، با اعتماد به نفس بسیار بیشتری تلاش خواهد کرد.هر مقدار که نوجوان در کسب عزت نفس دچار اختلال شود، در واقع در مقابل قبول حقیقت و توانایی های خود با مشکل مواجه می شود.

علائم کمبود اعتماد به نفس در نوجوانان

نوجوانانی که دارای اعتماد به نفس پایینی می باشند نسبت به توانایی های خود احساس ضعف دارند. آن ها همیشه توانایی های خود را با دیگران مقایسه می کنند و خود را یک فرد ناتوان می پندارند.

در حقیقت در معرض عدم پذیرش توانایی های واقعی خود در زندگی قرار می گیرند. این دسته از نوجوانان احتمالا ابتکار عمل در تعیین اهداف شخصی خود نخواهند داشت.از دیگر علائم کمبود و عدم اهمیت تقویت اعتماد به نفس نوجوان در سنین بالاتر، تلاش نکردن آن برای تحصیل و شغل مورد نظر می باشد.

به طور کلی علائم کمبود اعتماد به نفس در نوجوانان می تواند به شرح زیر باشد.

  • عملکرد تحصیلی ضعیف و ناموفق
  • ترک تحصیل
  • فعالیت جنسی زود هنگام
  • رفتار های اجتماعی نادرست
  • رفتار مجرمانه
  • اشتیاق به مصرف الکل و مواد مخدر
  • غذا خوردن نامنظم

اعتماد به نفس پایین در نوجوانان یک احساس نامطلوب در آن ها ایجاد می کند که پیامد آن می تواند به گرفتن تصمیمات نادرست در سنین بالاتر ختم شود.

 

اهمیت افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان

افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان موجب دوست داشتن خود و دیگران می شود. همچنین موجب پذیرش پتانسیل های نوجوانان خواهد شد که در نتیجه آن، انجام مهارت ها توسط آن ها به بهترین نحو احسنت انجام خواهد شد.

از دیگر مزایای اهمیت تقویت اعتماد به نفس نوجوان جذابیت می باشد. در واقع مردم جذب افرادی خواهند شد که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند و خودشان را باور داشته باشند. برای مثال فرض کنید وارد مکانی خواهید شد که دو نوجوان با دو رفتار متفاوت در آنجا حضور دارند.

یک نوجوان با رویی باز و لبخندی به روی لب با شما برخورد خواهد کرد، از آن سو نوجوان دیگری در گوشه ای کز کرده است و مشغول جویدن ناخن های خود می باشد. به طور حتم شما جذب نوجوان خوشرو و با اعتماد به نفس خواهید شد.

رسیدن به شغل مورد علاقه از دیگر نتایج اهمیت افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان می باشد. اگر می خواهید نوجوان شما در آینده به شغل دلخواه خود دست پیدا کند و در آن زمینه موفق باشد باید در سنین نوجوانی به شکل گرفتن شخصیت آن ها اهمیت بدهید.زمانی که به تقویت اعتماد به نفس نوجوان خود اهمیت دهید در حقیقت آن را برای تصمیم گیری درست در آینده آماده کرده اید.

از دیگر مزایای اهمیت افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان می توان به کاهش اضطراب و ترس، افزایش بازدهی، افزایش تاب آوری و ایجاد برقراری روابط اجتماعی قوی اشاره کرد.

 

تقویت-اعتماد-به-نفس-نوجوان

 

بیشتر بخوانید : اختلال پرخوری: هر آنچه باید بدانید

تقویت اعتماد به نفس نوجوان در کلینیک ویان

با توجه به نکات ذکر شده اگر احساس می کنید نوجوان شما مانند بسیاری از دیگر نوجوانان احتیاج به مشاوره و تراپیست حرفه ای دارد و از موضوعی رنج می برد، توصیه می کنیم در اولین فرصت به یکی از بهترین مراکز مشاوره افزایش اعتماد به نفس نوجوان مراجعه کنید.

کلینیک ویان از برترین مراکز تقویت و افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان می باشد. در این مرکز بهترین و با تجربه ترین مشاورین و تراپیست ها جهت ارائه خدمات مشاوره اعتماد به نفس مشغول به فعالیت حرفه ای می باشند.

روانشناسان کلینیک ویان به نوجوانان شما کمک می کنند تا بتوانند ویژگی ها و توانایی های خود را شناسایی کنند. همچنین با استفاده از متد های روانشناسی به تقویت اعتماد به نفس نوجوان شما می پردازند.

کلینیک ویان با در نظر گرفتن بهترین مشاورین خود در زمینه افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان منشا فقدان اعتماد به نفس در آنان را شناسایی کرده و پس از تشخیص صحیح، در طی چند جلسه مشاوره به تقویت اعتماد به نفس نوجوان خواهد پرداخت.

پس این نکته را فراموش نکنید که نوجوان شما مانند بسیاری از بزرگسالان نیاز به مشاوره دارد تا با شناسایی عوامل مهم توسط مشاور و رفع آن ها، مانع از بروز مشکلات جدی در آینده آن ها شوید.

با مراجعه به موقع به مرکز مشاوره ویان دیگر نگران کمبود اعتماد به نفس نوجوانان خود نباشید. شما می توانید آینده ی نوجوانان خود را با مشاوره صحیح و به موقع، ضمانت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *