تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / مشاوره روانشناسی / بهترین مشاور خانواده در تهران

مشاوره خانواده در تهران زیر نظر مشاور خانواده خوب

خانواده ها هر کدام می توانند انواع و اقسام نیازها و کمبودهای غیر مادی (عاطفی، احساسی، روانی؛ اخلاقی و…) را تجربه کنند و با تمام قوا آن را حس نمایند. برای رفع این مشکلات و نیازها مراجعه به مراکز مشاوره خانواده امری واجب است. چیزی که شاید سبب شود زندگی یک خانواده به کلی دگرگون شود.

 

اهمیت مشاوره خانواده در برطرف شدن نیازهای روانی هر خانواده

مشورت کردن همیشه امری نیکو بوده و هنوز هم هست. افرادی که در برطرف شدن مشکلات خود از دیگری راهنمایی و مشورت می خواهند به طور قطع، بسیار سریعتر و آسانتر می توانند بر مشکلاتشان فائق آیند. در روزگار ما که سرعت همه چیز از جمله زندگی به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده است، وقت کافی برای رسیدگی به انواع مشکلات روزمره برای ما وجود ندارد. در ضمن تخصص و مهارت کافی را هم نداریم. پس بهتر است برای هرگونه تغییر و مشکلی که در زندگی خانوادگی‌تان پدید می آید، سعی نکنید با گذر زمان آن را حل کنید. در اسرع وقت باید برای مشاوره خانواده به کلینیک ها و مطب های مشاوره رجوع کنید. فقط نیازهای مادی نیستند که نیاز به برطرف شدن دارند بلکه نیازها و مشکلات روحی و عاطفی هم حتما باید شناخته و برطرف شوند. در غیر اینصورت روز به روز بغرنج تر شده و حل آنها هم سختتر خواهد شد.

 

ویژگی های یک مشاور خانواده خوب

معمولا در مراکز مشاوره و روانشناسی از تخصص های مختلفی برای رفع انواع مشکلات و اختلالات استفاده می شود. مثلا روانشناس، مشاور، روانپزشک و روانکاو و دیگر تخصص ها که هر کدام به اشکال مختلف می توانند به مراجعین کمک کنند. وقتی برای مشاوره خانواده به یک مطب و یا مرکز مشاوره مراجعه می کنید، متخصصان آن زمینه باید ویژگی ها و پارامترهای خاصی را به جز مدرک تحصیلی داشته باشند.

– مشاور و روانشناس خانواده باید به طور موثر بتواند با افراد خانواده که برای کمک به او مراجعه کرده اند، ارتباط برقرار کند. این ارتباط می تواند کلامی باشد یا به شکلی عمیق تر و حسی. وقتی مراجع بتواند با مشاور خود ارتباط برقرار کند، حتما به او اعتماد کرده و همین جلب اعتماد است که می تواند مشاور را برای رسیدن به راهکار مناسب کمک نماید.

– یک مشاور خوب زمانی که به مشاوره خانواده می پردازد، باید از تمام جوانب به آن خانواده نگاه کند و زاویه دید خود را هماهنگ با مراجع نماید. به این ترتیب است که می تواند از هر لحاظی با فرد همذات پنداری کرده و او را درک نماید. بعد از درک کامل است که می تواند راهکار مناسب داده و مسئله را حل نماید.

به عبارت دیگر یک مشاور خوب بعد از نگاهی همه جانبه می تواند راهکار بدهد.

– یک مشاور خوب باید مدرک تخصصی ویژه و منحصر به حل آن مسئله را داشته باشد. تجربه کافی هم پارامتر مهم دیگری است.

– مشاور خانواده نباید عقاید، تفکرات و باید ها و نبایدهای ذهنی خود را به مراجعین خود بسط دهد. مشاوره خانواده به شکل موثر بستگی به سبک زندگی آن خانواده، نوع نگاهشان به زندگی و مسائل اینچنینی دارد. هر خانواده را باید طبق شرایط خود، مورد ارزیابی قرار داد. به طور حتم یاری و کمکی که به هر خانواده می توان داد، با خانواده بعدی می تواند متفاوت باشد.

– حفظ حرمت مراجعین، حفظ اصول اخلاقی، حفظ اسرار محرمانه مراجعین از مهمترین مشخصات یک مشاور خوب می تواند باشد.

– مراکز مشاوره خانواده باید مجوزهای مربوطه از سازمانهای مربوطه را دریافت کرده باشند و بتوانند با کمک متخصصان و نیروهای مجرب و متعهد و کاربلد، به مردم خدمت رسانی کنند.

 

بیشتر بخوانید :  درمان استرس

 

بهترین مشاوره خانواده در تهران

مشاوره خانواده در تهران

با توجه به جمعیت بالایی که در تهران سکونت دارند و با گسترش بی حد و اندازه این کلانشهر، به طور حتم مشکلات خانوادگی و فردی در تهران بسیار بیشتر از استانهای دیگر کشور است. مراکز مشاوره خانواده هم کم نیستند و شما با کمی جستجو در فضای مجازی می توانید مشاوره خانواده در تهران را به راحتی بیابید.

اما چیزی که در این بین خیلی مهم است، میزان تجربه آن مرکز می باشد. مطب ها و کلینیک هایی که چندین سال است که به خدمات مشاوره و راهنمایی در عرصه های مختلف مشغولند، قطعا از نظر تجربه و مهارت جلوتر از مراکز تازه تاسیس اند. همچنین به دلیل پیشینه بیشتر این مراکز شما می توانید خیلی آسانتر با مراجعین همیشگی و قبلی این مراکز ارتباط بگیرید و از نظرات آنها استفاده کرده و بهتر تصمیم گیری کنید.

مشاوره آنلاین خانواده توسط بهترین مشاور خانواده در تهران

با توجه به شرایط جدیدی که در دنیا حاکم شده است، استفاده از خدمات آنلاین گستردگی زیادی پیدا کرده است. خدمات مشاوره هم از این رشد و پیشرفت تکنولوژیکی عقب نمانده اند و توانسته اند خود را با شرایط مراجعین وفق دهند.

مراجعه به شکل آنلاین علاوه بر اینکه می تواند در سرعت و زمان همه صرفه جویی زیادی کند، راهی آسانتر، با دغدغه کمتر، و حتی با احساس آرامش بیشتر برای برخی افراد می تواند باشد.

کسانی هستند که در محیط جدید حس اعتماد خود را از دست می دهند و یا زمان زیادی طول می کشد که شرایط و اتمسفر محیط اثرگذاری بر آنها را از دست بدهد.

 

اما با وجود مشاوره آنلاین، فرد بدون آنکه محیط شخصی خود را تغییر دهد می تواند به بازگویی مشکلات خویش بپردازد. در ضمن با کمک مشاوره آنلاین خانواده، حتی فرد می تواند فقط به شکل صوتی با مشاور خود ارتباط برقرار کرده و به این ترتیب حس ترس از شناخته شدن و دلهره های دیگر در مراجع بوجود نخواهد آمد.

یکی دیگر از مزیت های مشاوره آنلاین این است که شما در هر جایی که باشید می توانید به مشاور خود دسترسی داشته باشید. حتی اگر در سفر باشید.

این روش برای افرادی که دچار معلولیت و یا عدم توانایی های حرکتی به شکل مقطعی هستند، بسیار مفید می تواند باشد.

مشاوره آنلاین به هم وطنان خارج از کشور این امکان را می دهد که با کمک یک مشاور که هم زبان و هم فرهنگ خودشان است، به بررسی و حل مشکلات خود بپردازند.

 

بیشتر بخوانید : درمان افسردگی

انواع روش های مشاوره آنلاین خانواده در تهران

روش های مشاوره به شکل آنلاین می تواند به 3 صورت اتفاق بیفتد.

مشاوره صوتی، مشاوره تصویری، مشاوره نوشتاری یا همان چت ، مشاوره آفلاین(بیمار یا مراجع مشکل خود را مطرح می کند و درمانگر و مشاور در زمان مقتضی به آن پاسخ خواهد داد)

شما برای هرگونه کمک در امر مشاوره خانواده و درمان هر گونه اختلال دیگر می توانید به مرکز ویان کلینیک با 4 شعبه تهران، مراجعه نمایید و از تبحر و مهارت متخصصین این مرکز نهایت استفاده را کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *