تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / اختلال شخصیت / روش‎های نوین درمان اختلال جنسی در تهران

روشهای نوین درمان اختلال جنسی در تهران

پیش از آن که به معرفی و تحلیل روش‎های درمان اختلال جنسی بپردازیم، باید بیشتر دربارۀ میل جنسی بدانیم. اصلاً این میل چیست و چگونه در انسان به وجود می‏آید و بروز می‎کند؟ شباهت و تفاوت میل جنسی در انسان و سایر حیوان‎ها با چه مشخصه‎هایی نمایان می‎شود؟ به نظر می‏رسد هر انسان نوجوان تا بزرگسالی دربارۀ میل جنسی خود، آگاهی‎های خرد و کلانی دارد. در حقیقت این نیاز مربوط به حسی می‎شود که در هریک از ما وجود دارد.

به عبارت دیگر، هر انسانی که دارای سلامت روان و جسم باشد، فارغ از جنسیت، کم یا زیاد، این میل را در درون خود می‎یابد. گاهی انسان‎ها در کوتاه‎مدت یا درازمدت، دچار تغییراتی در نحوۀ پاسخگویی به نیاز جنسی خویش می‎شوند. به این تغییرات که در بیشتر مواقع موجب آزار شده و کیفیت زندگی را تحت شعاع قرار می‎دهند، اختلال جنسی می‎گویند. در این مقاله، کوشیده‎ایم تا شما را با اختلال جنسی و روش‎های نوین درمان آن آشنا کنیم، پس با ما باشید.

 

اختلال جنسی چیست؟

درمان اختلال جنسی بسیار اهمیت دارد اما مهم‎تر از آن، پی بردن به علل این اختلال است. میل جنسی نیز مانند امیال دیگر، به صورت بنیادین در درون هر انسانی وجود دارد. اگرچه میل جنسی، از نیازهای حیاتی انسان به شمار نمی‎رود اما عملکرد عادی این نیاز و شیوه‎های پاسخگویی به آن، تاثیرات مهمی بر زندگی ما می‏گذارد.

نیاز انسان‎ به تایید شدن از سوی دیگران، احساس اهمیت داشتن و اعتماد به نفس و بسیاری از نیازهای بنیادین دیگر، با میل جنسی ارتباط دارند. اگر شخصی در زندگی خود احساس کفایت نداشته باشد و مدام از سوی دیگران کوچک یا بی‎ارزش انگاشته شود، احتمالاً بر کیفیت سکس او تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت. بنابراین نیاز جنسی مانند غذا خوردن، آشامیدن و دیگر نیازهای حیاتی بشر است ولی به طور غیرمستقیم بر سلامت جسمی افراد اثر می‎گذارد. نشانه‎های اختلال جنسی را مخصوصاً اگر دربارۀ آنها آگاهی داشته باشیم می‎توانیم در رفتارهای افراد مشاهده کنیم. از آداب معاشرت خصوصاً با جنس مخالف گرفته تا کنش‎های اجتماعی و حتی سیاسی!

 

اختلال‎-جنسی

 

نشانههای مشکلات سکسی

درمان اختلال جنسی، زمانی میسر می‎شود که فرد بر نشانه‎های این اختلال آگاهی بیابد و برای درمان آن نزد یک مرکز روان‎درمانی قابل اعتماد برود. ما در کلینیک روانپزشکی ویان با گروهی متشکل از زبده‎ترین روان‎پزشکان متخصص و فوق تخصص، می‎توانیم به شما در درمان اختلال جنسی کمک فراوانی کنیم.

به عقیدۀ خانم «هلن سینگر کاپلان» که یکی از معروفترین درمان‌گران اختلال‎های جنسی و بنیان‎گذار نخستین کلینیک درمان اختلال جنسی در آمریکا بود، ارتباط جنسی، چهار مرحله دارد. این ارتباط شامل مراحل میل به رابطه، تحریک، ارگاسم و فرونشینی جنسی می‏شود. لزوماً این مراحل چهارگانه به ترتیبی که نوشته شده و پشت سر هم اتفاق نمی‎افتند اما کیفیت هریک از آنها اهمیت بسزایی دارد. وقتی انسان در هر کدام از این مراحل دچار مشکل شود، به نحوی که نتواند رابطۀ جنسی‎اش را ادامه دهد یا از آن لذت ببرد، اختلال جنسی رخ داده است.

 

بیشتر بخوانید : سکس تراپیست خوب

نمونههایی از مشکلات سلامت در سکس

همان طور که شرح آن رفت، اختلال جنسی به صورت کلی در مراحل چهارگانه‎ای که کاپلان به آنها اشاره کرده است نمایان می‎شود. حال در اینجا ما به صورت جزئی و مختصر نیز برخی از شایع‎ترین اختلال‏های جنسی را برای شما مثال می‎زنیم:

  • احساس درد غیر قابل تحمل در رابطۀ جنسی که مانع از لذت می‎شود.
  • ناتوانی نعوظ یا مدت زمان بسیار کوتاه آن در مردان که اشتیاق و کیفیت رابطه را کاهش می‎دهد.
  • ترشح نشدن مایع لغزندۀ واژن در زنان که موجب درد و عدم رضایت جنسی و لذت آنها می‎شود.
  • زودانزالی یا دیرانزالی در مردان که هم برای خودشان هم برای شریک جنسی آنها آزاردهنده است.
  • عدم آمادگی و انقباض شدید زنان که موجب درد بسیار و غیرممکن شدن ارگاسم در آنها می‎شود.

 

درمان-اختلالات-جنسی

عوامل موثر بر ایجاد مشکلات در سکس

درمان اختلال جنسی، ارتباط محکم و پیچیده‎ای با عوامل موثر بر ایجاد این اختلال دارد. به تفسیر روشن‎تر باید بگوییم که علاوه بر عوامل ژنتیکی، ارثی و محیطی، علت‎های دیگری نیز نقش اساسی در به وجود آمدن اختلال سکسی دارند. همچنین می‎توان گفت سلامت روانی و جسمی، سن و سال افراد، اثرات داروها و مواد مخدر نیز در پیدایش اختلال جنسی موثر هستند.

افرادی که دچار بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، نارسایی‎های کبدی و کلیوی، اختلال‎های هورمونی و عصبی هستند، غالباً از اختلال جنسی رنج می‎برند. علاوه بر این، بیماری‎های روانی از قبیل افسردگی، فشار عصبی، اضطراب دائمی، ترس مزمن و وسواس نیز در افت کیفیت رابطۀ جنسی موثرند. افراد زیادی برای درمان بیماری‎های جسمی و روانی، مجبور به مصرف قرص‎ها و مکمل‎ها هستند ولی اغلب آنها همۀ عوارض استفاده از این داروها را نمی‎دانند. در واقع برخی از داروهایی که مصرف می‏کنیم، حتی آنها که به‌سادگی و بدون نسخه تهیه می‎شوند، می‎توانند تاثیر مستقیمی بر عملکرد جنسی ما بگذارند.

 

نقش داروها در ایجاد مشکلات سکسی

طی فرآیند درمان اختلال جنسی، این بسیار مهم است که لیست داروهای مصرفی خود را در اختیار روان‎پزشک مجربتان قرار دهید. متاسفانه عمدۀ داروهای هورمونی نظیر لوپرولید و گوسرلین، داروهای موثر در درمان فشار خون بالا و داروهای ضدافسردگی اثرات سویی در عملکرد جنسی انسان دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حتی مصرف بیش از اندازۀ برخی قرص‎های ساده‎ همچون آنتی‌هیستامین‌ها نیز موجب اختلال جنسی خصوصاً در مردان می‎شوند!

ولی اصلاً نگران نباشید، اگر شما هم از اختلال در رابطۀ جنسی رنج می‎برید می‎توانید با مراجعه به کلینیک ویان امید به بهبود را در خود تقویت کنید. گروه روان‎پزشکی ویان با تیمی متشکل از روان‎شناسان و روان‎پزشکان متخصص و فوق متخصص، می‎توانند علل اختلال در سکس و راه‎های درمان آن را در مراجعه‎کنندگان بیابند. در ادامه با برخی از روش‎های درمان اختلال جنسی آشنا خواهید شد.

 

چگونه از شر مشکلات سکسی آسوده شویم؟

در تمامی روش‎های درمانی، پیش از هر چیز، آگاهی ما از بدن و روان خودمان بسیار حائز اهمیت و یاری‎دهنده است. هر انسانی بهتر از دیگران می‎داند کیفیت زندگی شخصی‎اش چگونه بوده و چه تجربیاتی را پشت سر گذاشته است.

وقتی شما با خودتان صادق باشید و بتوانید دلایل ایجاد مشکل را شناسایی کنید، می‎توانید حدس و گمان‎هایتان دربارۀ بیماری خود را به پزشک و روان‎پزشکتان منتقل کنید. کافیست بدانیم که درمان اختلال جنسی همیشه هم کار سخت و بسیار زمانبری نیست. برخی از انواع این مشکلات با رفع بیماری‏های مزمن و زمینه‎ای به راحتی قابل درمان هستند.

بنابراین اگر نمی‎خواهید بیش از این دچار احساساتی نظیر شرم، سرخوردگی، عدم کفایت و تجربه‎هایی از این قبیل باشید، هرچه سریع‎تر به یک مرکز روان‎درمانی خوب مراجعه کنید. ما در  کلینیک روانپزشکی ویان می‎توانیم انواع درمان‎های اختلال جنسی را به شما ارائه دهیم. با این درمان‎ها شما می‎توانید پس از آن، تجربۀ جنسی لذت‎بخش و کاملی داشته باشید.

 

درمان-اختلال-جنسی

 

بیشتر بخوانید : مشاوره زوج درمانی

 

کلینیک روانپزشکی ویان یک مجموعۀ کامل برای درمان اختلال جنسی

درمان اختلال جنسی یک فرایند پیچیدۀ تخصصی است، بنابراین به خودیِ خود و تنها در منزل امکان‎پذیر نیست. شاید شما نیز شنیده‎اید که برخی مراکز غیرتخصصی با درمان‎های سنتی و غیرعلمی، اقدام به درمان مشکلات جنسی می‎کنند.

متاسفانه با چنین کارهایی جز اتلاف وقت و پول، هیچ چیز دیگری عائد شما نخواهد شد. زیرا درمان اختلال جنسی، تنها در یک کلینیک یا مطب تخصصی، قابل وثوق و اعتماد است. اگر به دنبال درمان اختلال جنسی در تهران هستید، ما در کلینیک روان‏پزشکی ویان با درمانگرانی که عمدتاً روان‎پزشک، روان‌درمانگر و زوج‌درمانگر هستند، پذیرای شماییم.

ما می‏کوشیم با انواع روش‎های نوین درمانی، مراجعه‎کنندگان را از رفتن به سراغ روش‎های غیرعلمی بی‎نیاز کنیم. گروه روان‎شناسان و روان‎پزشکان ویان، به طور گسترده‎ای با رویکرد سایکودینامیک و ارتباط با ابژه می‎کوشند علل مشکلات جنسی مراجعه‎کنندگان را کشف و بررسی کنند.

ما با روش‎هایی همچون رفتاردرمانی، روان‏درمانی، سکس‏درمانی و تجویز دارو، روش‎های نوین درمان اختلال جنسی را برای مراجعه‏ کنندگان مهیا کرده‎ایم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *