تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / مشاوره روانشناسی / بهترین دکتر روانشناس درمان افسردگی در تهران

درمان افسردگی در تهران توسط  بهترین مرکز درمان افسردگی

افسردگی هم مانند بسیاری از بیماری های جسمی نیاز به توجه دارد و باید علایم این بیماری را به خوبی بشناسیم. البته تشخیص این مشکل کار ساده‌ای نیست و حتما باید پزشک و روانشناسان متخصص در این زمینه اظهارنظر کنند. درمان افسردگی امکانپذیر بوده و نباید آن را به تعویق بیندازید.

درمان افسردگی امکانپذیر است

نام افسردگی را زیاد شنیده ایم. حال و هوای زندگی مدرن با تمام امکانات و زرق و برق هایش نتوانسته هنوز بر این مشکل روحی غلبه کند. مشکلی که افراد زیادی را سالانه در سراسر جهان گرفتار خود می کند. افسردگی و درمان آن نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد. اما اگر فردی خود یا اطرافیانش دچار این مشکل شدند، با دیدن علائم و نشانه ها بهتر است وقت را تلف نکنند و کار را به اهلش بسپارند تا قبل از اینکه این مسئله حادتر شود، بتوانند آن را حل و فصل نمایند. درمان افسردگی شدنی است به شرط آنکه ترس از برچسب‌زدنها را از ذهن خود دور کنید.

 

افسردگی چیست و چه علایمی دارد؟

قبل از اینکه به درمان افسردگی بپردازیم، بهتر است با خود این بیماری بیشتر آشنا شویم تا با عدم آشنایی و اطلاعات کم، هر نوع علامتی را نشان از افسردگی ندانیم و برای آن خوددرمانی نداشته باشیم!

افسردگی عدم انگیزه و علاقه به جریان زندگی و انجام امور روزانه فرد است. در حالی که تا مدتی قبل اینگونه نبوده است. افسردگی نوعی رخوت و بیحالی را به همراه خواهد داشت که می توانند به صورتهای مختلفی خود را بروز دهند. خستگی، عدم تمرکز کافی، اضطراب و وسواس زیاد؛ نداشتن نگاهی امیدوار به آینده و یا حتی بی تفاوتی به آن، گوشه گیری و خلوت گزینی و یا برعکس در بعضی اوقات پرخاش و عصبانیت؛ اختلالات خواب، پشیمانی شدید از وقایع گذشته، دردهای جسمی بدون دلیل و.. همگی می توانند از جمله علایم افسردگی باشند.

حتما در نظر داشته باشید که تمام علایم گفته شده، صددرصد برای افسردگی شاید نباشند. اختلالات و بیماری های بسیار دیگری هم وجود دارند که همین علایم را از خود نشان می دهند.

اگر می خواهید درمان افسردگی را در پیش بگیرید، باید آن را به خوبی بشناسید.

 

درمان افسردگی در تهران

بیشتر بخوانید  : درمان استرس

 

علل بروز افسردگی در افراد چیست؟

پاسخ به این سوال کمی چند وجهی و مشکل است. عواملی همچون ژنتیک، تغییرات شیمیایی در مغز، ناملایمات زندگی و عوامل بیرونی می توانند از جمله عوامل بروز این بیماری باشند. چیزی که مهم است درمان این مشکل است و نه چون و چرایی این اتفاق! زیرا کم و بیش همه افراد جامعه در مقاطعی از عمرشان با این مشکل، دست به گریبان خواهند شد.

برای مشاوره افسردگی حتما باید از افراد کارشناس متخصص استفاده کنید. افرادی با تجربه بالا که توانسته اند در عمر حرفه ای خود، با افراد افسرده زیادی ، برخورد داشته باشند و به خوبی علایم آن را بشناسند.

 

شیوه های درمان افسردگی در تهران

همانطور که قبلا هم ذکر کردیم، افسردگی در جوامع مختلف عارضه ای بسیار شایع است. پس اگر دچار این مشکل شدید اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. مورد بعدی در ارتباط با قابلیت درمان این بیماری است.خوشبختانه امروز درمان افسردگی بسیار راحت تر و سریع تر از دیگر معضلات روحی و عاطفی است. البته به شرط آنکه با دیدن علایم و شک بروز این مسئله، از چیزی نهراسید و به پزشک و روانشناس متخصص مراجعه کنید. 

دوستانی که ساکن کلانشهر تهران هستند می توانند، بهترین دکتر برای درمان افسردگی در تهران را در مرکز مشاوره تخصصی ویان کلینیک بیابند و در اسرع وقت برای حل مسئله خود و گرفتن مشاوره افسردگی در تهران به کادر پزشکی و روانشناسی این مرکز معتبر، مراجعه نمایند.

– اگر علت اصلی بروز افسردگی در افراد اشکالات فیزیولوژیکی مانند تغییرات هورمونی و مواد شیمیایی ترشح شده از مغز باشد، می توان افسردگی را با تجویز دارو ؛ درمان کرد. البته تشخیص و درمان این موارد، نیاز به بررسی موضوع توسط متخصصین اعصاب و روان خواهد داشت.

– روش های غیر دارویی هم برای درمان افسردگی وجود دارد که می تواند از طریق جلسات مشاوره و روانکاوی صورت بگیرد.

 

روان درمانی با بهترین دکتر روانشناس درمان افسردگی

روان درمانی یا مشاوره روانشناختی یکی از روش‌های موثر در درمان افسردگی است. در این نوع درمان، با استفاده از مهارت‌های حرفه‌ای و تجربه‌های پزشک، به بیمار کمک می‌شود تا مشکلات خود را شناسایی کند و راه‌حل‌های مناسب برای آنها پیدا کند.

روان درمانی شامل روش‌های مختلفی می‌شود که به صورت فردی یا گروهی انجام می‌شود. این روش‌ها شامل مشاوره شخصیت‌شناختی، روان درمانی شناختی-رفتاری، درمان خانواده و … هستند. هدف اصلی این نوع درمان افزایش دانش فرد درباره خود، عوامل اطراف، احساسات و رفتارهای خودتنظیمی است.

در روان درمانی شخصیت‌شناختی، بیمار با یک مشاور روانشناسی به تحلیل دقیق تجربه‌های خود و شناخت الگوهای رفتاری و روانی خود می‌پردازد و از این طریق، برای تغییر رفتارهای منفی خود کار می‌کند.

در روان درمانی شناختی-رفتاری، بر اساس پژوهش‌های علمی، آموزش‌هایی به بیمار داده می‌شود که با اصلاح الگوهای فکری و رفتاری، بهبود وضعیت روانی و روحی بیمار را تضمین می‌کند.

در درمان خانواده، همه اعضا یک خانواده به صورت گروهی در جلسات درمانی شرکت می‌کنند و پزشک با استفاده از تکنیک‌های مختلف، بهبود روابط خانوادگی و حل مشکلات خانوادگی را تسهیل می‌کند.

بنابراین، روان درمانی یکی از روش‌های مؤثر در درمان افسردگی است و با استفاده از فنون و تکنیک‌های مختلف، به بیمار کمک می‌کند تا مشکلات خود را با دقت شناسایی کند و آنها را حل کند.

 

بیشتر بخوانید : درمان وسواس

 

دارو درمانی با بهترین دکتر درمان افسردگی

داروهای ضد افسردگی به عنوان یکی از روش‌های درمانی افسردگی شناخته شده‌اند. این داروها معمولاً برای تسکین علائم ناشی از افسردگی مثل احساس ناراحتی، بی خوابی، اضطراب و کاهش تمرکز تجویز می‌شوند.

این داروها می‌توانند به صورت سه گانه، دو گانه یا تک دارویی استفاده شوند. دسته اصلی داروهای ضد افسردگی شامل دسته SSRI (Selective Serotonin Reuptake Inhibitors)، SNRI (Serotonin-Norepinephrine Reuptake Inhibitors)، MAOI (Monoamine Oxidase Inhibitors) و TCAs (Tricyclic Antidepressants) هستند. همچنین، در برخی موارد، داروهای آنتی‌آنگیوژنیک و آنتی‌پسیکوز هم برای درمان افسردگی استفاده می‌شوند.

برای تجویز دقیق داروهای ضد افسردگی، نیاز به مشاوره پزشک و یا متخصص روانپزشک دارید.لازم به ذکر است که درمان با داروهای ضد افسردگی ممکن است زمان طولانی‌تری نسبت به درمان با دیگر روش‌ها (مانند مشاوره روانشناسی) نیاز داشته باشد .

 

برای بهتر شدن وضعیت افراد افسرده، چه توصیه هایی را به کار ببندیم؟

تغییر سبک زندگی به طور قطع می تواند در درمان اثرگذاری زیادی داشته باشد. منظور از تغییر در سبک زندگی می تواند به تغییر در رفتارهای پیش پاافتاده مانند ساعت خواب تا تحرک بیشتر، حضور در جمع، ورزش کردن و..اشاره داشته باشد.

پیاده روی روزانه، درگیر نبودن با مطالب و موضوعاتی که بیمار را دچار غم و اندوه بیشتر می کند، شرکت در کلاس های مهارت و به نوعی خود را سرگرم کاری کردن، هم صحبتی با دوست نزدیک، نوشتن درددل و آنچه که در درونتان می گذرد، گریه کردن در مواقعی که احساس سبکی به فرد دست می دهد، روی آوردن به کارهای هنری مانند نقاشی و یا موسیقی، تغذیه درست و سالم و به دور از قند، شرکت در جلسات مشاوره و به کارگیری راهنمایی های پزشک معالج، همگی می توانند در بهبود بیمار کمک شایانی نمایند.

 

استفاده از مشاوره آنلاین برای درمان افسردگی در تهران

مشاوره های آنلاین در تمام زمینه ها می تواند صورت بگیرد. مشاوره انلاین افسردگی هم یکی از مصادیق مشاوره های آنلاینی است. یکی از مزیت های بسیار خوب این روش این است که هر کدام از ایرانیان در هر جای کشور و یا حتی دنیا که باشند، می توانند به راحتی با بهترین مشاوران و روانپزشکان این عرصه، ارتباط گرفته و دوره درمان خود را طی نمایند.

عدم نیاز به رفت و آمد در شهرهای بزرگ هم می تواند از دیگر مزایای این نوع مشاوره برای ساکنین کلانشهرها باشد. همین سهولت دسترسی، بسیاری از افراد را تشویق به شرکت در جلسات درمان می کند و حتی اعتماد بیشتر به او می بخشد.

بهترین دکتر درمان افسردگی در تهران

 

کلینیک ویان، در تهران با وجود جمعی از پزشکان متخصص و مشاوران خبره ایران، توانسته است در اغلب زمینه های مختلف روانشناسی و روانکاوی جلوتر از بسیاری از کلینیک ها و مراکز دیگر، قدم برداشته و به صورت تخصصی و فوق تخصصی به مشاوره بزرگسالان و نوجوانان و کودکان بپردازد.

 

بیشتر بخوانید : داروهای ضد افسردگی

 

راه حل دوری از افسردگی از نظر بهترین دکتر روانشناس درمان افسردگی در تهران

اینکه افسرده شویم و سپس به دنبال راه حل بگردیم، یک موضوع است و اینکه با تقویت روحیه و نشاط خود سعی کنیم از بروز افسردگی جلوگیری کنیم، موضوع دیگری است.

داشتن حس نشاط و خوشبختی، از درون خود افراد می جوشد و به همین دلیل است که بهتر است سعی کنید تا حد ممکن به وقایع اطراف خود، منطقی نگاه کنید و از نگاه ایده آلی دست بردارید.

بهتر است با افرادی که شور زندگی دارند، بیشتر نشست و برخاست داشته باشید و از فکر کردن به گذشته و آینده هم دست بردارید.

 

افسردگی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. الهام راست بین

  با سلام یه نوبت از دکتر سلیمی میخواستم امکانش هست

  پاسخ
  • vianclinic

   سلام لطفا با مطب تماس بگیرید

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *