تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

Vian Psychiatry and Psychology Group is a specialized and sub-specialized group, including a group of top psychiatrists and psychologists of Iran, in various sub-specialized fields

All these therapists are experts in their field of work and have received prolonged academic training and supervision

The group was founded by Dr. Samrand Salimi,  Psychiatrist and Couple Therapist, who was graduated from Tehran University of Medical Sciences in 2007

Vian Group provides a wide range of mental health services including psychopharmacotherapy , individual psychotherapy, couple theapy and family therapy and play therapy for children, adolescents and adults

 

گروه روانپزشکی ویان / مشاوره روانشناسی / بهترین دکتر درمان وسواس در تهران

درمان وسواس در تهران توسط بهترین دکتر درمان وسواس در تهران

ختلال وسواس یکی از شایع ترین اختلالات روانی است که متاسفانه در کشور ایران و در کلیه کشورهای توسعه یافته رایج شده است. به طور کلی وسواس به دو نوع وسواس فکری و وسواس عملی تقسیم بندی می شود. اگر وسواس فکری به زودی درمان نشود، امکان بروز وسواس عمل در کنار وسواس فکری بسیار وجود دارد. بهترین روش برای درمان وسواس فکری، مراجعه به یک مشاوره وسواس فکری است.

مشاوره وسواس فکری می تواند با شناسایی منشاء وسواس فکری و ذهنی آرام آرام این اختلال روانی را کنترل و درمان کند.

 

بهترین دکتر درمان وسواس در تهران

وسواس نگیری ها! این جمله ای است که هزاران بار از اطرافیان خودمان شنیده ایم؛ اما این جمله ها زمانی آغاز می شوند که ذهن ما شروع به آغاز فرآیند وسواس فکری کرده باشد! وسواس فکری یکی از بدترین اختلال هایی است که در بدن انسان ها به وجود می آید.

همانطور که در این مقاله هم به آن اشاره کردیم، وسواس به دو نوع وسواس فکری و وسواس عملی تقسیم بندی می شود. وسواس فکری زمانی به وجود می آید که فرد قادر به کنترل ذهن خودش نباشد. جالب است که بدانید افرادی که دارای بیماری وسواس فکری هستند، می دانند که افکار مزاحم آن ها منطقی نیست؛ اما نمی توانند برای درمان وسواس فکری و یا کنترل ذهنشان اقدامی کنند.

وسواس فکری در کنار وسواس عملی کار را بسیار سخت می کند. فردی که دچار بیماری وسواس فکری می باشد، نه تنها نمی تواند ذهن و روح و روان خودش را کنترل کند، بلکه نمی تواند عمل خودش را نیز کنترل کند. مغز کنترل عمل افراد دارای وسواس را به دست می گیرد و هر روز به آن ها یادآوری می کند که یک سری از کارها را انجام نداده اند.

بهترین روش برای درمان وسواس فکری، مراجعه به مشاوره وسواس فکری است. در یک مرکز مشاوره وسواس فکری، لازم است که منشاء ایجاد وسواس فکری شناسایی شود تا دکتر بتواند اقدام به درمان وسواس فکری کند. در صورتی که وسواس فکری به تازگی شروع شده باشد، راحت تر می توان آن را کنترل و درمان کرد؛ اما در صورتی که مدت زمان زیادی از وسواس فکری گذشته باشد و وسواس فکری جای خود را به وسواس عملی داده باشد، کار برای درمان وسواس فکری در مرکز مشاوره وسواس فکری سخت می شود.

بهترین دکتر درمان وسواس در تهران

درمان وسواس فکری

وسواس فکری یکی از بدترین اختلال های روانی است که می تواند برای افراد مشکلات زیادی را ایجاد کند. درمان وسواس فکری زمانی اهمیت پیدا می کند که فرد قادر به کنترل وسواس و افکار پریشان ذهن خودش نباشد. بهترین راه برای درمان وسواس فکری، مراجعه به یک مرکز مشاوره وسواس فکری است تا فرد تحت نظر روانپزشک و یا روانشناس وسواس فکری خود را درمان کند.

معمولا بسته به پیشرفته بودن وسواس فکری، روش های درمان وسواس در مراکز مشاوره وسواس فکری متفاوت خواهد بود. وسواس فکری ابتدایی می تواند با چند جلسه مشاوره وسواس فکری درمان شود؛ اما وسواس فکری شدید می بایست تحت درمان دارویی و روانی (جلسات مشاوره ای) قرار گیرد.

گاهی در کنار اختلال وسواس فکری در افراد اختلال های دیگری نیز وجود دارد که می تواند اقدام به درمان آن ها کرد. به طور مثال بسیاری از افراد در کنار اختلال وسواس فکری از افسردگی هم رنج می برند. در صورتی که بتوان افسردگی و اختلال وسواس فکری را در کنار یکدیگر درمان کرد، می توان امید بیشتری نسبت به بهبود افراد داشت.

مشاوره وسواس فکری در تهران

متاسفانه، با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش مدت زمان کار در شهر تهران، بسیاری از افراد دچار اختلالات روانی شده اند. منشاء بسیاری از این اختلالات روانی، استرس و اضطراب بی جا می باشد. بهترین مشاوره وسواس فکری در تهران می تواند اقدام به درمان وسواس فکری افراد تهرانی کند.

وسواس فکری در صورتی که در مراحل ابتدایی باشد، به راحتی توسط روانشناس قابل درمان است؛ اما در مراحل شدید وسواس فکری نیاز است که افراد در یکی از بهترین مراکز مشاوره وسواس فکری در تهران به یک روانپزشک مراجعه کنند و مراحل درمان خود را از طریق درمان دارویی آغاز کنند.

یکی از بهترین مرکز مشاوره وسواس فکری در تهران، کلینیک مشاوره ویان است که به افرادی که دارای اختلال وسواس فکری می باشند، کمک می کند تا بتوانند خیلی راحت این اختلال فکری را کنار بگذارند و اقدام به درمان آن کنند. تمامی روانپزشکان و روانشناسان کلینیک روانشناسی ویان از تجربه بسیار زیادی برای درمان وسواس های فکری برخوردار می باشند و همین موضوع باعث می شود که شما بتوانید به هر یک از روانشناسان این مجموعه اعتماد کنید و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارید.

 دکتر درمان وسواس در تهران

دکتر درمان وسواس در تهران

علایم وسواس فکری از نظر دکتر درمان وسواس در تهران

وسواس فکری یکی از اختلالاتی است که در بدن وجود دارد و به هیچ وجه طبیعی نیست. به همین خاطر است که می گوییم افراد باید علائم مختلف وسواس فکری را بلد باشند تا در صورت بروز هر یک از این علائم اقدام به درمان وسواس فکری خودشان کنند.

علائم وسواس فکری، کاملا ذهنی است. در واقع، افرادی که دارای وسواس فکری می باشند؛ دچار علائم وسواس عملی نیستند. البته در موارد بسیار زیادی این امکان وجود دارد که وسواس فکری به همراه وسواس عملی بروز کند. در ادامه شما را با علائم وسواس فکری آشنا می کنیم. توصیه می کنیم که اگر دارای این علائم می باشید، حتما به کلینیک مشاوره وسواس فکری ویان مراجعه کنید.

  • احساس ترس بسیار زیاد
  • منزوی بودن
  • احساس افسردگی و ناراحتی
  • تکانه های ذهنی زیاد
  • تمایل به انجام کاری با تکرار بسیار زیاد
  • عدم قدرت برای کنترل ذهن و افکار پریشان
  • قرار گرفتن در موقعیت های استرس زا به دلیل وسواس فکری
  • داشتن حساسیت زیاد نسبت به یک سری مسائل مانند مسائل پاکیزگی

علائم وسواس عملی از نظر بهترین  دکتر درمان وسواس در تهران

وسواس عملی در کنار وسواس فکری خود را بروز می دهد. افراد ابتدا دارای علائم وسواس فکری می باشند و سپس از مشکل وسواس عملی رنج می برند. زمانی که بتوان وسواس فکری را خیلی زود درمان کرد، می توان از بروز وسواس عملی هم جلوگیری کرد.

علائم وسواس عملی، کاملا غیر ارادی است. یعنی افراد تمایل دارند که یک سری کارها را به صورت مکرر انجام دهند. به طور مثال فرد دوست دارد که هر لحظه دست های خودش را بشوید و یا تمایل دارد که برای چک کردن سلامتی فرزند خود هر چند دقیقه با او تماس بگیرد. علائم وسواس فکری اگر شدید شود، بسیار سخت قابل درمان خواهد بود.

وسواس-فکری

داروی وسواس – درمان قطعی وسواس فکری شدید

فلئوکستین از داروهای ضدافسردگی است و در گروهی از داروها که مهارکننده های اختصاصی بازجذب سروتونین (SSRI) نامیده می شوند، قرار دارد. فلئوکستین بر روی مواد شیمیایی در مغز که باعث عدم تعادل، افسردگی، هراس، اضطراب، نشانه های وسواس فکری- عملی شده اند، تاثیر می گذارد. فلئوکستین برای درمان اختلال افسردگی اساسی، اختلال خوردن، اختلال وسواس فکری- عملی، اختلال هراس و اختلال افسردگی قبل از قاعدگی به کار می رود.

کلومیپرامین از گروه داروهای ضدافسردگی سه حلقه اي است که برای درمان نشانه های اختلال وسواس فکری- عملی که شامل افکار و اعمال تکراری است، مورد استفاده قرار می گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]
برچسب ها:
روانپزشکی و روانشناسی بزرگسال، نوجوان و کودک
گروه تخصصی و فوق تخصصی ویان شامل مجموعه ای از روانپزشکان برگزیده در
حوزه های مختلف فوق تخصصی است .
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *