تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / مشاوره روانشناسی / بهترین دکتر درمان وسواس در تهران

درمان وسواس در تهران توسط بهترین دکتر درمان وسواس در تهران

اختلال وسواس یکی از شایع ترین اختلالات روانی است که متاسفانه در کشور ایران و در کلیه کشورهای توسعه یافته رایج شده است. به طور کلی وسواس به دو نوع وسواس فکری و وسواس عملی تقسیم بندی می شود. اگر وسواس فکری به زودی درمان نشود، امکان بروز وسواس عمل در کنار وسواس فکری بسیار وجود دارد. بهترین روش برای درمان وسواس فکری، مراجعه به یک مشاوره وسواس فکری است.

مشاوره وسواس فکری می تواند با شناسایی منشاء وسواس فکری و ذهنی آرام آرام این اختلال روانی را کنترل و درمان کند.در این مطلب از گروه روانپزشکی ویان با ما همراه باشید.

 

 

بهترین دکتر درمان وسواس در تهران

وسواس نگیری ها! این جمله ای است که هزاران بار از اطرافیان خودمان شنیده ایم؛ اما این جمله ها زمانی آغاز می شوند که ذهن ما شروع به آغاز فرآیند وسواس فکری کرده باشد! وسواس فکری یکی از بدترین اختلال هایی است که در بدن انسان ها به وجود می آید.

وسواس به دو نوع وسواس فکری و وسواس عملی تقسیم بندی می شود. وسواس فکری زمانی به وجود می آید که فرد قادر به کنترل ذهن خودش نباشد. جالب است که بدانید افرادی که دارای بیماری وسواس فکری هستند، می دانند که افکار مزاحم آن ها منطقی نیست؛ اما نمی توانند برای درمان وسواس فکری و یا کنترل ذهنشان اقدامی کنند.

وسواس فکری در کنار وسواس عملی کار را بسیار سخت می کند. فردی که دچار بیماری وسواس فکری می باشد، نه تنها نمی تواند ذهن و روح و روان خودش را کنترل کند، بلکه نمی تواند عمل خودش را نیز کنترل کند. مغز کنترل عمل افراد دارای وسواس را به دست می گیرد و هر روز به آن ها یادآوری می کند که یک سری از کارها را انجام نداده اند.

بهترین روش برای درمان وسواس فکری، مراجعه به مشاوره وسواس فکری است. در یک مرکز مشاوره وسواس فکری، لازم است که منشاء ایجاد وسواس فکری شناسایی شود تا دکتر بتواند اقدام به درمان وسواس فکری کند. در صورتی که وسواس فکری به تازگی شروع شده باشد، راحت تر می توان آن را کنترل و درمان کرد؛ اما در صورتی که مدت زمان زیادی از وسواس فکری گذشته باشد و وسواس فکری جای خود را به وسواس عملی داده باشد، کار برای درمان وسواس فکری در مرکز مشاوره وسواس فکری سخت می شود.

علایم وسواس فکری از نظر دکتر درمان وسواس در تهران

وسواس فکری یکی از اختلالاتی است که در بدن وجود دارد و به هیچ وجه طبیعی نیست. به همین خاطر است که می گوییم افراد باید علائم مختلف وسواس فکری را بلد باشند تا در صورت بروز هر یک از این علائم اقدام به درمان وسواس فکری خودشان کنند.

علائم وسواس فکری، کاملا ذهنی است. در واقع، افرادی که دارای وسواس فکری می باشند؛ دچار علائم وسواس عملی نیستند. البته در موارد بسیار زیادی این امکان وجود دارد که وسواس فکری به همراه وسواس عملی بروز کند. در ادامه شما را با علائم وسواس فکری آشنا می کنیم. توصیه می کنیم که اگر دارای این علائم می باشید، حتما به کلینیک مشاوره وسواس فکری ویان مراجعه کنید.

 • احساس ترس بسیار زیاد
 • منزوی بودن
 • احساس افسردگی و ناراحتی
 • تکانه های ذهنی زیاد
 • تمایل به انجام کاری با تکرار بسیار زیاد
 • عدم قدرت برای کنترل ذهن و افکار پریشان
 • قرار گرفتن در موقعیت های استرس زا به دلیل وسواس فکری
 • داشتن حساسیت زیاد نسبت به یک سری مسائل مانند مسائل پاکیزگی

 

علائم وسواس عملی از نظر بهترین  دکتر درمان وسواس در تهران

وسواس عملی در کنار وسواس فکری خود را بروز می دهد. افراد ابتدا دارای علائم وسواس فکری می باشند و سپس از مشکل وسواس عملی رنج می برند. زمانی که بتوان وسواس فکری را خیلی زود درمان کرد، می توان از بروز وسواس عملی هم جلوگیری کرد.

علائم وسواس عملی، کاملا غیر ارادی است. یعنی افراد تمایل دارند که یک سری کارها را به صورت مکرر انجام دهند. به طور مثال فرد دوست دارد که هر لحظه دست های خودش را بشوید و یا تمایل دارد که برای چک کردن سلامتی فرزند خود هر چند دقیقه با او تماس بگیرد. علائم وسواس فکری اگر شدید شود، بسیار سخت قابل درمان خواهد بود.

درمان-وسواس-فکری-در-تهران

درمان وسواس فکری در تهران

وسواس فکری یکی از بدترین اختلال های روانی است که می تواند برای افراد مشکلات زیادی را ایجاد کند. درمان وسواس فکری زمانی اهمیت پیدا می کند که فرد قادر به کنترل وسواس و افکار پریشان ذهن خودش نباشد. بهترین راه برای درمان وسواس فکری، مراجعه به یک مرکز مشاوره وسواس فکری است تا فرد تحت نظر روانپزشک و یا روانشناس وسواس فکری خود را درمان کند.

معمولا بسته به پیشرفته بودن وسواس فکری، روش های درمان وسواس در مراکز مشاوره وسواس فکری متفاوت خواهد بود. وسواس فکری ابتدایی می تواند با چند جلسه مشاوره وسواس فکری درمان شود؛ اما وسواس فکری شدید می بایست تحت درمان دارویی و روانی (جلسات مشاوره ای) قرار گیرد.

گاهی در کنار اختلال وسواس فکری در افراد اختلال های دیگری نیز وجود دارد که می تواند اقدام به درمان آن ها کرد. به طور مثال بسیاری از افراد در کنار اختلال وسواس فکری از افسردگی هم رنج می برند. در صورتی که بتوان افسردگی و اختلال وسواس فکری را در کنار یکدیگر درمان کرد، می توان امید بیشتری نسبت به بهبود افراد داشت.

 

درمان روانشناسی برای وسواس

روش‌های مختلف درمانی برای اختلال وسواسی-اجباری (OCD) وجود دارد، از جمله:

 1. روان‌درمانی شناختی – رفتاری (CBT): این روش شامل تغییر رفتار خود، آموزش مهارت‌های اضطراب و کاهش افکار محدود کننده به شما کمک می‌کند تا کنترل بیشتری بر عملکرد خود داشته باشید.
 2. داروها: داروهای ضدافسردگی، ضداضطراب و آنتی‌پسیکوتیک می‌توانند به شما کمک کنند تا بهتر با این اختلال روبرو شوید.
 3. درمان ترکیبی: ترکیبی از روش‌های مختلف درمانی می‌تواند مؤثرترین راه برای بهبود وسواس باشد، به عنوان مثال، ترکیب CBT با داروها.

مهم است که قبل از انتخاب هر گونه روش درمانی، با یک متخصص روانشناسی مشورت کنید و برنامه درمانی مناسب برای شما تعیین شود.

 

بیشتر بخوانید : درمان اختلال دوقطبی

داروی وسواس – درمان قطعی وسواس فکری شدید

فلئوکستین از داروهای ضدافسردگی است و در گروهی از داروها که مهارکننده های اختصاصی بازجذب سروتونین (SSRI) نامیده می شوند، قرار دارد. فلئوکستین بر روی مواد شیمیایی در مغز که باعث عدم تعادل، افسردگی، هراس، اضطراب، نشانه های وسواس فکری- عملی شده اند، تاثیر می گذارد. فلئوکستین برای درمان اختلال افسردگی اساسی، اختلال خوردن، اختلال وسواس فکری- عملی، اختلال هراس و اختلال افسردگی قبل از قاعدگی به کار می رود.

کلومیپرامین از گروه داروهای ضدافسردگی سه حلقه اي است که برای درمان نشانه های اختلال وسواس فکری- عملی که شامل افکار و اعمال تکراری است، مورد استفاده قرار می گیرد

 

بهترین دکتر درمان وسواس در تهران

خودیاری در درمان وسواس فکری

(Self-help) روش مؤثری در مدیریت وسواس فکری  است. درمان وسواس فکری در دسته‌بندی مشکلات روانشناختی قرار می‌گیرد و نیاز به تحت نظر گرفتن توسط متخصصین روانشناسی و روان‌درمانگران دارد. با این حال، می‌توانید با استفاده از روش‌های خودیاری بهبودی در برطرف کردن وسواس فکری خود بدست آورید. در زیر تعدادی روش خودیاری که ممکن است مفید باشند را برای شما ذکر می‌کنم:

 1. آموزش در مورد وسواس فکری: با خواندن و مطالعه درباره وسواس فکری و درک عمیق‌تری از آن، می‌توانید بهتر درک کنید که چگونه این مسئله بر روی شما تأثیر می‌گذارد و چگونه می‌توانید با آن برخورد کنید.
 2. تغییر الگوی فکر: شناسایی و تغییر الگوی فکری که به وسواس‌ها منجر می‌شود، می‌تواند کمک کند. سعی کنید به جای فکر کردن درباره ایده‌ها و تصورات غیرمنطقی، به شیوه‌های مثبتتر و منطقی‌تر فکر کنید.
 3. مقابله با اضطراب: یادگیری راه‌های مقابله با اضطراب می‌تواند کمک کند. تنفس عمیق و تأمل، تمرکز بر احساسات مثبت، ممارسه تکنیک‌های آرامش و استراحت، ورزش منظم و تغذیه سالم همگی راهکارهای مؤثری هستند.
 4. کاهش رفتارهای بدون بازده: خودآگاهی از رفتارهای تکراری و بدون بازده به شما کمک خواهد کرد آنها را کاهش دهید. اجتناب از انجام عملیات تکراری و سعی در تغییر رفتارهای مرتبط با وسواس فکری مهم است.
 5. حمایت از خود و مراقبت از بهداشت روانی: مراقبت از خود، استراحت مناسب، تغذیه سالم، فعالیت‌های لذت‌بخش، روابط اجتماعی مثبت و مراجعه به فرد متخصص می‌تواند در بهبود وسواس فکری کمک کند.

مهم است توجه داشته باشید که این روش‌ها فقط به عنوان راهنما ارائه شده‌اند و برای درمان جامع وسواس فکری، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

 

 

مشاوره وسواس فکری در تهران

متاسفانه، با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش مدت زمان کار در شهر تهران، بسیاری از افراد دچار اختلالات روانی شده اند. منشاء بسیاری از این اختلالات روانی، استرس و اضطراب بی جا می باشد. بهترین مشاوره وسواس فکری در تهران می تواند اقدام به درمان وسواس فکری افراد تهرانی کند.

وسواس فکری در صورتی که در مراحل ابتدایی باشد، به راحتی توسط روانشناس قابل درمان است؛ اما در مراحل شدید وسواس فکری نیاز است که افراد در یکی از بهترین مراکز مشاوره وسواس فکری در تهران به یک روانپزشک مراجعه کنند و مراحل درمان خود را از طریق درمان دارویی آغاز کنند.

یکی از بهترین مرکز مشاوره وسواس فکری در تهران، کلینیک مشاوره ویان است که به افرادی که دارای اختلال وسواس فکری می باشند، کمک می کند تا بتوانند خیلی راحت این اختلال فکری را کنار بگذارند و اقدام به درمان آن کنند. تمامی روانپزشکان و روانشناسان کلینیک روانشناسی ویان از تجربه بسیار زیادی برای درمان وسواس های فکری برخوردار می باشند و همین موضوع باعث می شود که شما بتوانید به هر یک از روانشناسان این مجموعه اعتماد کنید و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارید.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *