تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / کودک و نوجوان / روانشناس نوجوان در تهران

روانشناس نوجوان در تهران

روانشناس نوجوان کیست؟

روانشناس نوجوان در تهران فردی می باشد که می تواند به طور ویژه، به نوجوانان مشاوره دهد. به طور معمول افراد مختلف وقتی وارد حرفه ای می شوند؛ پس از مدتی بر روی یکی از شاخه های آن حرفه تمرکز می کنند. این مسئله باعث می شود توجه خود را به آن حرفه جلب کرده و مطالعات و توانایی های خود را در شاخه انتخابی خود، افزایش دهند.

در نتیجه آن ها می توانند در شاخه ای از حرفه خود به تخصص برسند. روانشناس های نوجوان در تهران  نیز از همین قاعده پیروی کردند. کسانی که روانشناس های نوجوان هستند؛ بیشتر با این گروه سنی در ارتباط بوده و تمرکز خود را بر روی این گروه سنی گذاشتند. در نتیجه اگر نوجوانان می خواهند از جلسات روانشناسی و مشاوره استفاده کنند؛ می توانند به این روانشناس ها مراجعه کنند تا بتوانند از جلسات مشاوره خود نتیجه بهتری بگیرند.

 

روانشناس-نوجوان--در-تهران

 

چه کسانی باید به روانشناس نوجوان در تهران مراجعه کنند؟

مراجعه کنندگان روانشناس نوجوان در تهران می توانند از هر قشری باشند. یک باور غلط در خصوص مراجعه به روانشناس ها وجود دارد و تصور می شود کسانی که به این افراد مراجعه می کنند؛ حتما باید رفتار های عجیب و غریب داشته و کاملا غیر نرمال باشند. اما این تصور و باور کاملا اشتباه است.

با مشکلات و اتفاق هایی که در زندگی رخ می دهد امروزه بسیاری از انسان ها برای این که بتوانند زندگی نرمالی داشته باشند و روند طبیعی خود را طی کنند؛ به روانشناس و تراپیست مراجعه می کنند.‌ در نتیجه برای مواجهه با مشکلات مختلف می توان به روانشناس مراجعه کرد.‌

اما کسانی که به روانشناس های نوجوان مراجعه می کنند؛ فقط نوجوانان نیستند.‌ پدر و مادر یک نوجوان با توجه به نگرانی هایی که برای فرزندان خود دارند از جمله کسانی هستند که به روانشناسان نوجوان مراجعه می کنند. والدین با کمک مشاوره های روانشناس می توانند رفتار بهتری با فرزندان خود داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید : درمان افسردگی نوجوانان

نیاز به روانشناس نوجوان در تهران

همان طور که گفته شد؛ افراد مختلف برای این که بتوانند با مشکلات مختلف به خوبی برخورد کنند به روانشناس مراجعه می کنند. نوجوانی دوره گذار است. انسان ها در دوره نوجوانی از کودکی فاصله گرفته و آماده ورود به دنیای بزرگسالی می شوند. در این دوره به دلیل تغییرات روحی و جسمی، چالش های زیادی برای افراد مختلف به وجود می آید.

گذراندن این چالش ها به تنهایی و با کم ترین آسیب ممکن، کار بسیار سختی است. در نتیجه مراجعه نوجوانان به روانشناس می تواند به آن ها کمک کند با این چالش ها به خوبی مواجه شده و آن ها را پشت سر بگذرانند. والدین نیز نقش بسیار مهمی دارند و باید به نوجوانان کمک کنند تا با چالش ها دوره نوجوانی مواجه شوند. اگر والدین نسبت به مشکلات این دوره سنی فرزندان خود واقف نباشند؛ ممکن است رفتار های نادرستی با فرزند خود داشته باشند. این رفتار های نادرست، می تواند باعث بروز مشکلات بیشتر و حاد شدن شرایط شوند.

 

روانشناس-نوجوان-در-سعادت-اباد-تهران

دوره نوجوانی چه دوره ای می باشد؟

نوجوانی با بلوغ همراه بوده و تغییرات در جسم و ذهن انسان ها شروع می شود. بعضی از نوجوانان برون گرا هستند و مشکلات و چالش هایی که برای آن ها به وجود می آید کاملا مشخص است. اما بعضی از نوجوان ها درون گرا بوده و ممکن است به ظاهر مشکلی نداشته باشند.‌

اما اگر شما والدین فرزندی درون گرا هستید باید به رفتار های فرزند خود، توجه داشته و با او صحبت کنید. ممکن است فرزند شما از مشکلاتی رنج ببرد که شما از آن اطلاع نداشته باشید. حتی ممکن است به دلایل گوناگون، فرزند شما نتواند مشکلات خود را با پدر با مادرش مطرح کند. در صورت رخ دادن چنین اتفاقی مراجعه به روانشناس نوجوان، بهترین گزینه برای نوجوانان درون گرا می باشد.

 

 

در دوره نوجوانی چه مشکلاتی برای فرد به وجود می آید؟

نوجوانی دوره ای می باشد که تغییرات ذهنی و جسمی بسیار زیادی برای انسان ها رخ می دهد؛ این دوره که با بلوغ جنسی همراه است؛ نیازمند مراقبت های ویژه ای می باشد.‌ نوجوان ها باید به خوبی از شرایط و تغییرات بدن و جسم خود اطلاع داشته باشند. علاوه بر تغییرات جسمی که برای نوجوانان رخ می دهد؛ شاهد تغییرات ذهنی در آن ها هستیم. در این دوره باور ها، عقاید و اهداف نوجوانان ممکن است دچار تغییر شده و احساس سردرگمی نوجوانان را احاطه کند. نوجوانان در این دوره سنی اغلب در مقابل خانواده خود مقاومت کرده در حالی که در جمع دوستان انعطاف پذیری بیشتری به خرج می دهند. یکی از مهم ترین توانایی های که نوجوانان و جوانان باید در این سن به دست بیاورند؛ قدرت به موقع نه گفتن می باشد. متاسفانه بسیاری از مشکلات افراد در بزرگسالی، از همین مسئله ناشی می شود که در دوره نوجوانی، نتوانستند قدرت نه گفتن را به دست بیاورند.

 

بیشتر بخوانید : درمان استرس در نوجوانان

 

 

کمک گرفتن از روانشناس نوجوان در تهران برای پیشگیری از بروز مشکلات

کمک گرفتن از روانشناس نوجوان  در تهران به والدین و فرزندان آن های فرصت پیشگیری از بروز مشکلات در دوره نوجوانی را می دهد. در ادامه به چند مورد از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای نوجوانان به وجود بیایید؛ اشاره می کنیم.

 

روانشناس-نوجوان--در-سعادت-آباد

 

پرخاشگری در دوره نوجوانی

یکی از مهم ترین مواردی که روانشناس نوجوان با آن مواجه می شود؛ پرخاشگر شدن نوجوان ها می باشد. معمولا بسیاری از والدین از وضعیت فرزند خود شکایت دارند و تعجب می کنند فرزند آن ها که تا چند سال قبل بسیار مهربان و منعطف بود؛ چگونه با پرخاشگری با آن ها برخورد می کند.

پرخاشگری در این زمان هم ریشه جسمی و هم ریشه روانی دارد. زمانی که ذهن آدم ها دچار بحرانی می شود؛ عصبانی بودن امری کاملا طبیعی است. نوجوانان نیز بحران های ذهنی زیادی را در این دوره تجربه می کنند. همچنین به دلیلی تغییرات هورمونی که در این دوره رخ می دهد؛ پرخاشگری می تواند ریشه جسمی نیز داشته باشد. عصبانی بودن چیزی است که برای همه رخ می دهد. نوجوانان باید به کمک روانشناس نوجوان آموزش ببیند که چگونه خشم و عصبانیت خود را کنترل کنند تا کم تر رفتار های پرخاشگرانه داشته باشند. همچنین والدین نیز باید بتوانند فرزندان خود را درک کنند.

 

کاهش اعتماد به نفس در دوره نوجوانی

یکی دیگر از مشکلاتی که روانشناس نوجوان با آن مواجه می شود؛ عدم اعتماد به نفس است. کودکان و نوجوانان در این سن ممکن است به دلایل مختلفی دچار کاهش اعتماد به نفس شده و همین امر آن ها را از اجتماع دور کند.

در حالی که در دوره نوجوانی افراد باید برای ورود به اجتماع آماده شوند. کاهش اعتماد به نفس می تواند زمینه ای برای بروز افسردگی و انزوای نوجوان ها باشد.  در نتیجه اگر نوجوان شما از این نظر دچار مشکل شد باید حتما به روانشناس مراجعه کنید تا علت اصلی کاهش اعتماد به نفس شناخته شده و با مشاوره های علمی برطرف شود.

همچنین مشکلات دیگری مانند افت تحصیلی، افسردگی و عدم ثبات هویت نیز ممکن است برای نوجوانان ها به وجود آمده و ذهن آن ها را درگیر کند. روانشناس ها می توانند با توجه به تجربه و دانشی که دارند به نوجوان ها برای رفع این مشکلات کمک کنند.

 

چه زمانی باید به روانشناس نوجوان در تهران مراجعه کرد؟

بعضی از افراد تصور می‌ کنند فقط باید زمانی به روانشناس نوجوان مراجعه کرد که مشکلات حادی برای فرزندان آن ها به وجود می آید‌. اما این تصور چندان درست نیست‌. شما می توانید با مشاهده نشانه های بلوغ در فرزندان خود، آن ها را نزد مشاور برده تا بتوانند از مشکلات این دوره به راحتی عبور کنند. کلینیک ویان یکی از مراکز مشاوره و روانشناس نوجوان در سعادت آباد است. این مرکز می تواند به نوجوانان و والدین آن ها کمک قابل توجه ای کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *