تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / مشاوره روانشناسی / انتخاب روانپزشک خوب در تهران

انتخاب روانپزشک خوب در تهران

امروزه مشکلات روحی و روانی به دلیل شرایط سخت زندگی و زیاد شدن استرس بسیار افزایش پیدا کرده است. نوجوانان و جوانان از جمله گروه های پرخطری هستند که همواره در معرض آسیب های شدید روحی قرار دارند، به همین خاطر باید بیشتر از قبل مراقب سلامت روانی خود و اعضای خانواده باشید.چنانچه به دنبال روانپزشک خوب در تهران هستید، این مطلب  از گروه روانپزشکی و روانشناسی ویان را تا انتها دنبال کنید. زیرا قصد داریم در مورد بهترین روانپزشک تهران صحبت کنیم.

 

 بهترین روانپزشک در تهران چه کسی است؟

امروزه تعداد متقاضیان روانپزشک خوب در تهران نسبت به گذشته، بسیار افزایش پیدا کرده است. بهترین روانپزشک در تهران با صبر و حوصله به حرف های بیمار گوش می دهد و با توجه به مشکلات بیمار، دارو و یا یکسری راهکار های مناسب ارائه می دهد. بیمار بعد از گذشت چند مدت می تواند میزان دوز مصرفی داروها را با توجه به دستور پزشک، کم کند.

روانپزشک خوب در تهران به کسی گفته می شود که دانش و تخصص کافی در زمینه تشخیص و درمان بیماری های روحی و روانی را دارد. این افراد بعد از سال ها تحصیل به مهارت بالایی در زمینه درمان بیماری های روحی و روانی دست پیدا می کنند. به همین خاطر افرادی که امروزه با مشکلات روحی و روانی دست و پنجه نرم می کنند، می توانند به این افراد مراجعه کنند و مشکل خود را با آن ها در میان بگذارند.

عوامل بسیار زیادی بر روی بیماری های روحی و روانی تاثیر می گذارد. روانپزشک به کمک این عوامل راحت تر می تواند بیمار را در راستای درمان مشکلات خود، راهنمایی کند. روانپزشک، شغل بسیار سخت و دشواری است. به همین خاطر هر کسی نمی تواند در این زمینه به مهارت بالا دست پیدا کند. توجه داشته باشید که روانشناس با روانپزشک فرق می کند و این دو شغل با یکدیگر متفاوت است. روانپزشکان می توانند با توجه به نیاز بیماران، داروهای موثر و مناسبی را تجویز کنند، در حالی که روانشناسان نمی توانند دارو تجویز کنند.

 

بیشتر بخوانید :  تفاوت روانپزشک با روانشناس چیست؟

چه کسانی نیاز به روانپزشک (متخصص اعصاب و روان ) دارند؟

اشخاصی که ممکن است نیاز به مراجعه به روانپزشک در تهران را داشته باشند عبارتند از:

 1. افرادی که با مشکلات روانی جدی مواجه هستند، مانند افسردگی شدید، اضطراب بالا، اختلالات خواب، اضطراب اجتماعی یا اختلالات شخصیت.
 2. افرادی که به دنبال تشخیص دقیق و درمان مناسب برای اختلالات روانی هستند، مانند اختلالات خوردن، اختلالات وابستگی، اختلالات جنسی و اختلالات خلقی.
 3. افرادی که مشکلات روانی به طور معمول تأثیر زیادی بر زندگی روزمره‌شان دارد و کیفیت زندگی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
 4. افرادی که به دلیل مشکلات روانی نمی‌توانند به طور موثر کار کنند، در مدرسه یا دانشگاه عملکرد خوبی ندارند، یا روابط خوبی با دیگران برقرار نمی‌کنند.
 5. افرادی که به دنبال مشاوره و پشتیبانی در مسائل روانی هستند، مانند مشاوره درباره روابط خانوادگی، استرس شغلی، مشکلات زندگی روزمره و تغییرات زندگی.

روانپزشکان تخصص دارند تا ارزیابی کاملی از وضعیت روانی فرد انجام دهند و درمان‌های مناسب را پیشنهاد کنند. آن‌ها می‌توانند از داروها، مشاوره روان‌شناختی، مداخله روان‌شناختی و سایر روش‌های درمانی استفاده کنند.

 

روانپزشک-خوب

چگونه یک روانپزشک خوب در تهران پیدا کنم؟

بسیاری از افراد به دنبال انتخاب روانپزشک خوب در تهران هستند. امروزه تعداد روانپزشکان موجود در تهران بسیار زیاد شده، به همین خاطر گاه انتخاب بهترین و مناسب ترین پزشک برای افراد، کار دشوار و سختی است. همواره این موضوع به عنوان یکی از چالش های مهم افراد محسوب می شود.

برای پیدا کردن یک روانپزشک خوب در تهران ، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. مشاوره از نزدیکان: اگر افرادی در خانواده، دوستان و یا همکاران شما تجربه مراجعه به یک روانپزشک را داشته‌اند، می‌توانید نظرات و تجربیات آن‌ها را بشنوید و از این اطلاعات برای پیدا کردن یک روانپزشک مناسب استفاده کنید.
 2. راهنمایی از پزشک عمومی: پزشک خانواده یا پزشک عمومی شما ممکن است اطلاعاتی در مورد روانپزشکان محلی داشته باشد و بتواند به شما راهنمایی کند.
 3. مراجعه به سازمان‌های حرفه‌ای: در بسیاری از کشورها، سازمان‌های حرفه‌ای مشخصی برای روانپزشکان وجود دارد. این سازمان‌ها ممکن است لیستی از روانپزشکان منطقه را در اختیار شما قرار دهند و اطلاعاتی در مورد تخصص و صلاحیت آن‌ها را فراهم کنند.
 4. جستجوی آنلاین: بسیاری از روانپزشکان و مراکز درمانی حاضر به ارایه اطلاعات خود در اینترنت هستند. شما می‌توانید با جستجوی آنلاین نام روانپزشکان در منطقه خود را بیابید و اطلاعات بیشتری در مورد تجربه، تخصص و نظرات بیماران قبلی آن‌ها کسب کنید.
 5. مراجعه به مراکز درمانی: می‌توانید به مراکز درمانی محلی مراجعه کنید و از طریق مشاوره با پزشکان یا کارشناسان به راهنمایی برای پیدا کردن روانپزشک مناسب برسید.

در هنگام انتخاب روانپزشک، اهمیت ارتباط خوب و اعتماد به‌نفس با او را نیز در نظر بگیرید. از جلسه اول با روانپزشک استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که احساس مطمئنی در مورد انتخاب خود دارید

 

روانپزشک-با-تجربه-در-تهران

 

معرفی ویژگی های روانپزشک خوب در تهران

بهترین روانپزشک در تهران ویژگی‌های باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 1. تخصص و تجربه: بهترین روانپزشکان دارای تخصص و تجربه قوی در حوزه روانپزشکی هستند. آن‌ها ممکن است متخصص در حوزه‌های خاصی مانند افسردگی، اضطراب، اختلالات خوردن، اعتیاد و … باشند.
 2. تعامل بین فردی: روانپزشکان برتر مهارت قابل توجهی در تعامل با بیماران دارند. آن‌ها به شنیدن و فهمیدن نیازها و مشکلات بیماران توجه کرده و با احترام و اعتماد به‌نفس به آن‌ها پاسخ می‌دهند.
 3. قدرت تفکر و تحلیل: روانپزشکان خوب قدرت تحلیل و درک بالا دارند. آن‌ها می‌توانند به‌عنوان مشاوران خوبی عمل کرده و به نحو احسن برای درک ریشه‌ها و عوامل زیرین مشکلات روانی کاربرد داشته باشند.
 4. قابلیت همدلی: روانپزشکان برتر  به خوبی با بیمار همدلی کرده و می توانند یک بستر امن و مطعمن  برای جلسات روان درمانی با بیمار ایجاد کنند بطوریکه بیماران با راهنمایی آنها جلسات روان درمانی را با آرامش خاطر بگذرانند.
 5. به‌روز بودن: بهترین روانپزشکان همواره تحقیق و مطالعه روانپزشکی را ادامه می‌دهند و با جدیدترین تکنیک‌ها و روش‌های درمانی آشنا هستند. آن‌ها برای بهبود مهارت‌های خود به صورت مداوم آموزش می‌بینند.
 6. حفظ محرمانگی: بهترین روانپزشکان احترام کاملی به حفظ محرمانگی اطلاعات شخصی بیماران دارند و اطلاعات را به صورت محرمانه و مطابق با قوانین حفظ و نگهداری می‌کنند

 

دکتر روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) در تهران چه بیماری هایی را درمان میکند؟

دکتر روانپزشک  به درمان و مراقبت از اختلالات روانی می‌پردازد. او می‌تواند بیماری‌هایی را که در طیف گسترده‌ای از اختلالات روحی و روانی وجود دارند، تشخیص داده و درمان کند. برخی از بیماری‌ها و اختلالاتی که دکتر روانپزشکان معمولاً درمان می‌کنند عبارتند از:

 1. افسردگی: افسردگی ممکن است از همه‌گیری دردناک تا اختلال افسردگی بالینی شدید مانند افسردگی اسمیت–لمو که مراقبت پزشکی تخصصی نیاز دارد، متغیر باشد.
 2. اضطراب: اختلالات اضطراب شامل اختلالات ترس و فوبیا، اختلال اضطراب عمومی، اضطراب اجتماعی و اختلال استرس پس‌از سانحه (PTSD) می‌شود.
 3. اختلالات خوردن: مانند اختلال بلیمیا، اختلال فریب خوردن و برخی از اختلالات تغذیه‌ای دیگر.
 4. اختلالات روانی ناشی از مصرف مواد: شامل اعتیاد به مواد مخدر، الکل و سایر ترکیبات موثر روانی است.
 5. اختلالات خلقی و روانی کودکان و نوجوانان: مانند اختلال نقص توجه/بیش‌فعالی (ADHD)، اختلال رفتاری و اختلال اوتیسم.
 6. اختلالات شخصیت: مانند اختلال شخصیت مرزی (بوردرلاین)، اختلال شخصیت نرجسیستی و اختلال شخصیت پارانوئید.
 7. اختلالات خواب: مانند بی‌خوابی مزمن، خواب زیاد و بیماری‌های خواب مانند اپنه‌های خواب (نفس‌گیری خواب).
 8. اختلالات جنسی: مانند اختلال نشت و خودروشنی جنسی، اختلال کمبود جنسی و اختلالات جنسی دیگر.
 9. اختلالات روانی در بارداری و پس از زایمان: مانند افسردگی پس از زایمان (بوست‌ناتال) و اختلالات بارداری مانند اضطراب بارداری.

دکتر روانپزشک همچنین می‌تواند در تشخیص و مشاوره در مورد سایر مسائل روانی به شما کمک کند. برای درمان بیماری‌های روانی، استفاده از داروها، مشاوره روان‌شناختی و ترکیبی از این دو روش معمول است.

 

بهترین-روانپزشک-در-تهران

 

بیشتر بخوانید : انتخاب روان درمانگر خوب در تهران

 

مراحل درمانی روان درمانی توسط یک روانپزشک خوب در  تهران

مراحل درمانی روان درمانی ممکن است بسته به نوع اختلال روانی و مشکلات شخص متفاوت باشد. اما مراحل عمومی درمان روانپزشکی عبارتند از:

 1. تشخیص اختلال: در اولین نوبت، روانپزشک با بررسی و شنیدن سوالات شما، برای تعیین نوع اختلال، اطلاعات لازم را جمع آوری خواهد کرد.
 2. برنامه ریزی درمان: پس از تشخیص اختلال، روانپزشک یک برنامه ریزی درمانی جامع برای شما ایجاد خواهد کرد که شامل مواردی مانند دارو درمانی، روان درمانی و تغییرات در سبک زندگی شما می‌شود.
 3. شروع درمان: پس از برنامه ریزی درمان، شروع به اجرای برنامه های درمانی خواهید کرد. این شامل ملاقات با روانپزشک و روانشناس، مصرف داروها و تغییر سبک زندگی شما می‌شود.
 4. پیگیری: در طول درمان، روانپزشک شما را مورد بررسی قرار خواهد داد و نتایج درمان را ارزیابی خواهد کرد. اگر نتایج مطلوب حاصل نشده باشد، اقدامات لازم برای تغییر درمان صورت خواهد گرفت.
 5. خاتمه درمان: پس از بهبودی و کسب نتایج مطلوب، درمان می‌تواند به پایان برسد. اما در بعضی موارد، اختلالات خاصی ممکن است به دوره طولانی‌تری نیاز داشته باشند که در این صورت، برنامه درمانی به صورت دوره‌ای تمدید خواهد شد.

 

روش های درمانی بهترین روانپزشک ها

در روانپزشکی، برای درمان مشکلات روانی و اختلالات روانی مختلف از روش‌های متنوعی استفاده می‌شود. برخی از روش‌های درمانی معمول در روانپزشکی عبارتند از:

 1. داروها: استفاده از داروها برای کنترل علائم اختلالات روانی مانند افسردگی، اضطراب، اختلال دوقطبی و اختلالات شخصیتی از جمله رویکردهای درمانی است که توسط روانپزشکان استفاده می‌شود.
 2. روان‌درمانی: انواع روش‌های روان‌درمانی مانند روان‌درمانی شناختی-رفتاری، روان‌درمانی فردی، روان‌درمانی گروهی، روان‌درمانی تحلیلی و… برای تغییر الگوهای ناکارآمد تفکر و رفتار، کنترل احساسات منفی و بهبود کیفیت زندگی فرد استفاده می‌شود.
 3. تکنیک‌های تنظیمی: این تکنیک‌ها شامل تمرینات تنفسی، مدیتیشن، تمرینات تمرکز و آگاهی و … هستند که به فرد کمک می‌کنند تا با استرس، اضطراب و احساسات منفی مقابله کند.
 4. مشاوره خانواده: در برخی موارد، مشکلات روانی فرد به شرایط خانوادگی و روابط میان افراد خانواده برمی‌گردد. مشاوره خانواده می‌تواند به ارتقای روابط خانوادگی و حل مشکلات روانی کمک کند.
 5. درمان الکتروشوک: در برخی موارد اختلالات شدید روانی مانند افسردگی شدید که به داروها پاسخ نمی‌دهند، از درمان الکتروشوک (ECT) به عنوان یک روش درمانی مؤثر و آخرین راه حل استفاده می‌شود.

در هر صورت، انتخاب روش درمانی مناسب بر اساس نوع و شدت اختلال روانی، نیازهای فرد و توصیه‌های یک روانپزشک متخصص صورت می‌گیرد.

 

چند جلسه روانپزشکی لازم است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای روانپزشکی به طور قطعی مشخص نیست و به عوامل مختلفی مانند نوع اختلال روانی، شدت آن، واکنش فرد به درمان، و تصمیمات پزشک بستگی دارد. برای برخی از اختلالات روانی، ممکن است به مدت چند هفته یا چند ماه روان‌درمانی لازم باشد، در حالی که برای برخی دیگر این مدت ممکن است چندین سال به طول بیانجامد.

به طور معمول، روان‌درمانی از 8 تا 20 جلسه ممکن است طول بکشد، اما در برخی موارد ممکن است بیشتر یا کمتر از این تعداد جلسات نیاز باشد. همچنین، پس از پایان مرحله فعال درمان، برخی از افراد ممکن است به صورت منظم به جلسات نگهداری مراجعه کنند تا از حفظ پیشرفت‌های خود اطمینان حاصل کنند.

در هر صورت، تعداد جلسات لازم برای روانپزشکی باید توسط روانپزشک مورد ارزیابی قرار گیرد و بر اساس نیازهای خاص و وضعیت فرد تنظیم شود.

 

 

هزینه روانپزشک در تهران چقدر است؟

هزینه مشاوره و درمان روانپزشکی در تهران متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند محل قرارگیری کلینیک، تخصص و تجربه دکتر، بیماری مورد نظر و زمان ویزیت بستگی دارد. در صورتی که مراجعه به یک کلینیک خصوصی را در نظر دارید، معمولا هزینه ویزیت اولیه بین ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان و ویزیت های بعدی با توجه به وضعیت بیمار، از ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می‌تواند باشد. هزینه درمان بسته به نوع درمان مورد نظر نیز متفاوت است.(آمار سال 1402)

همچنین، برای بیمارانی که تحت پوشش بیمه هستند، هزینه های درمان روانپزشکی تأمین شده‌اند ولی در بیمارستان‌ها معمولا به‌گونه‌ای است که میلیون‌ها تومان پس از پرداخت حق بیمه برای بیمار باقی می‌ماند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *