تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

Vian Psychiatry and Psychology Group is a specialized and sub-specialized group, including a group of top psychiatrists and psychologists of Iran, in various sub-specialized fields

All these therapists are experts in their field of work and have received prolonged academic training and supervision

The group was founded by Dr. Samrand Salimi,  Psychiatrist and Couple Therapist, who was graduated from Tehran University of Medical Sciences in 2007

Vian Group provides a wide range of mental health services including psychopharmacotherapy , individual psychotherapy, couple theapy and family therapy and play therapy for children, adolescents and adults

 

گروه روانپزشکی ویان / مشاوره روانشناسی / انتخاب روانپزشک خوب در تهران

انتخاب روانپزشک خوب درسعادت آباد  تهران

چنانچه به دنبال روانپزشک خوب در تهران هستید، این مطلب  از گروه روانپزشکی و روانشناسی ویان را تا انتها دنبال کنید. زیرا قصد داریم در مورد بهترین روانپزشک تهران صحبت کنیم.

 

 

جستجوی بهترین روانپزشک تهران

بسیاری از افراد به دنبال انتخاب روانپزشک خوب در تهران هستند. امروزه تعداد روانپزشکان موجود در تهران بسیار زیاد شده، به همین خاطر گاه انتخاب بهترین و مناسب ترین پزشک برای افراد، کار دشوار و سختی است. همواره این موضوع به عنوان یکی از چالش های مهم افراد محسوب می شود.

افراد مختلف تمایل دارند هنگام ابتلا به بیماری های جسمانی در سریعترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنند. اما معمولاً برای انتخاب پزشک مناسب، وقت و زمان بسیار زیادی را صرف می کنند. در حالی که همین افراد اگر دچار مشکلات روحی و روانی بشوند، چندان به آن توجه نمی کنند و یا اینکه برای انتخاب روانپزشک کاربلد و حرفه ای، زیاد حساس نیستند.

مشکلات روحی به اندازه مشکلات جسمانی اهمیت دارند. بنابراین رسیدگی به آسیب های روانی در کمترین زمان ممکن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر چقدر در انتخاب روانپزشک خوب، بیشتر دقت کنید به نفع شما است؛ زیرا سریعتر به آرامش خواهید رسید و مشکل روحی خود را ریشه کن خواهید کرد. همه افراد لایق آرامش و حال خوب هستند. به همین خاطر، مراجعه به روانپزشک را همیشه جدی بگیرید.

انتخاب روانپزشک خوب در تهران تا حدی به نظر و سلیقه افراد بستگی دارد؛ زیرا ممکن است که شما با بعضی از روانپزشک ها راحت تر باشید. در حالی که ممکن است دوست و یا آشنای شما نتواند با همان پزشک، ارتباط برقرار کند. بر همین اساس گاه معنی بهترین روانپزشک در ارتباط با اشخاص مختلف به صورت متفاوت، تعبیر می شود.

امروزه مشکلات روحی و روانی به دلیل شرایط سخت زندگی و شیوع ویروس کرونا بسیار افزایش پیدا کرده است. نوجوانان و جوانان از جمله گروه های پرخطری هستند که همواره در معرض آسیب های شدید روحی قرار دارند، به همین خاطر باید بیشتر از قبل مراقب سلامت روانی خود و اعضای خانواده باشید.

 

تعریف بهترین روانپزشک در تهران

امروزه تعداد متقاضیان روانپزشک خوب در تهران نسبت به گذشته، بسیار افزایش پیدا کرده است. بهترین روانپزشک در تهران با صبر و حوصله به حرف های بیمار گوش می دهد و با توجه به مشکلات بیمار، دارو و یا یکسری راهکار های مناسب ارائه می دهد. بیمار بعد از گذشت چند مدت می تواند میزان دوز مصرفی داروها را با توجه به دستور پزشک، کم کند.

 

بهترین-روانپزشک-در-تهران

بیشتر بخوانید :  تفاوت روانپزشک با روانشناس چیست؟

 

روانپزشک خوب در تهران به کسی گفته می شود که دانش و تخصص کافی در زمینه تشخیص و درمان بیماری های روحی و روانی را دارد. این افراد بعد از سال ها تحصیل به مهارت بالایی در زمینه درمان بیماری های روحی و روانی دست پیدا می کنند. به همین خاطر افرادی که امروزه با مشکلات روحی و روانی دست و پنجه نرم می کنند، می توانند به این افراد مراجعه کنند و مشکل خود را با آن ها در میان بگذارند.

عوامل بسیار زیادی بر روی بیماری های روحی و روانی تاثیر می گذارد. روانپزشک به کمک این عوامل راحت تر می تواند بیمار را در راستای درمان مشکلات خود، راهنمایی کند. روانپزشک، شغل بسیار سخت و دشواری است. به همین خاطر هر کسی نمی تواند در این زمینه به مهارت بالا دست پیدا کند. توجه داشته باشید که روانشناس با روانپزشک فرق می کند و این دو شغل با یکدیگر متفاوت است. روانپزشکان می توانند با توجه به نیاز بیماران، داروهای موثر و مناسبی را تجویز کنند، در حالی که روانشناسان نمی توانند دارو تجویز کنند.

 

انتخاب بهترین روانپزشک در سعادت آباد تهران

روانپزشک خوب در تهران باید دارای مدرک معتبر دانشگاهی باشد. چه بسا گاه برخی از افراد بدون داشتن تحصیلات کافی در این زمینه مشغول به کار می شوند و مراجعه کنندگان را فریب می دهند. به همین خاطر بهتر است همواره به روانپزشکان تحصیل کرده و متخصص مراجعه کنید.

گاه برخی از افراد گمان می کنند که روانپزشکان مسن تر به دلیل تجربه کاری بالایی که دارند، بهتر می توانند آن ها را در زمینه حل مشکلات متنوع، راهنمایی کنند. در حالی که این موضوع صحت ندارد؛ زیرا مسن بودن روانپزشکان به معنی آپدیت نبودن آن ها است که این موضوع ممکن است باعث عدم راهنمایی درست شما شود.

روانپزشک خوب در تهران باید برای شنیدن گفته های مراجعه کننده، وقت بگذارد. در غیر این صورت مراجعه کننده نمی تواند به خوبی با پزشک ارتباط برقرار کند و مشکل خود را با او در میان بگذارد. گاه متاسفانه برخی از روانپزشکان به درستی نوبت نمی دهند. حتی گاه ممکن است تا مدت های طولانی مراجعه کننده را منتظر نگه دارند. بنابراین بهتر است تا حد امکان از مراجعه به چنین پزشکانی خودداری کنید.

روانپزشک خوب در تهران باید مشکل بیمار را ریشه یابی کند و با شناخت دلیل مشکل، نسبت به ارائه بهترین و هوشمندانه ترین راه حل اقدام کند. روانپزشک خوب باید بروز باشد و با نیاز جوانان و نوجوانان امروزی کاملاً آشنا باشد؛ زیرا گروه سنی نوجوانان و جوانان همواره در معرض آسیب های روحی و روانی قرار دارند. امروزه حتی والدین نیز برای رفع مشکلات روحی و روانی فرزندان خود به دنبال یافتن بهترین روانپزشک هستند.

 

بیشتر بخوانید : انتخاب روان درمانگر خوب در تهران

 

روانپزشک-خوب-در-تهران

 

معرفی ویژگی های روانپزشک خوب در تهران

شناخت ویژگی های روانپزشک خوب در تهران به بیماران کمک می کند تا بهتر بتوانند نسبت به انتخاب روانپزشک مناسب، تصمیم گیری کنند. امروزه انجام روانکاوی های درست و موثر، نوعی مهارت است و نیازمند دانش و تخصص ویژه ای است به همین خاطر، هر کسی نمی تواند در این راستا فعالیت داشته باشد. پیشنهاد شیوه های درمانی درست و ارائه راهکار های موثر می تواند بیمار را در مسیر درستی قرار دهد و مدت زمان درمان او را سرعت بخشد.

روانپزشک خوب در تهران باید ارتباط خوبی با مردم داشته باشد و فردی اجتماعی و خوش صحبت باشد در غیر این صورت در برقراری ارتباط درست و هوشمندانه با مراجعه کنندگان دچار مشکل جدی می شود. روانپزشک باید هنگام برقراری ارتباط با بیمار، یکسری مرزها را رعایت کند، علاوه بر این باید به درستی و با صمیمیت بالا با مراجعه کنندگان ارتباط برقرار کند.

روانپزشک خوب در تهران باید مشکل بیمار را درک کند و قدرت تحلیل بالایی داشته باشد در غیر این صورت نمی تواند راه حل مناسبی برای رفع آسیب های روحی بیماران ارائه دهد. روانپزشک خوب باید همیشه در دسترس باشد و در کمترین زمان ممکن به مراجعه کنندگان نوبت بدهد.

 

مراحل درمانی روان درمانی توسط یک روانپزشک خوب

مراحل درمانی روان درمانی ممکن است بسته به نوع اختلال روانی و مشکلات شخص متفاوت باشد. اما مراحل عمومی درمان روانپزشکی عبارتند از:

  1. تشخیص اختلال: در اولین نوبت، روانپزشک با بررسی و شنیدن سوالات شما، برای تعیین نوع اختلال، اطلاعات لازم را جمع آوری خواهد کرد.
  2. برنامه ریزی درمان: پس از تشخیص اختلال، روانپزشک یک برنامه ریزی درمانی جامع برای شما ایجاد خواهد کرد که شامل مواردی مانند دارو درمانی، روان درمانی و تغییرات در سبک زندگی شما می‌شود.
  3. شروع درمان: پس از برنامه ریزی درمان، شروع به اجرای برنامه های درمانی خواهید کرد. این شامل ملاقات با روانپزشک و روانشناس، مصرف داروها و تغییر سبک زندگی شما می‌شود.
  4. پیگیری: در طول درمان، روانپزشک شما را مورد بررسی قرار خواهد داد و نتایج درمان را ارزیابی خواهد کرد. اگر نتایج مطلوب حاصل نشده باشد، اقدامات لازم برای تغییر درمان صورت خواهد گرفت.
  5. خاتمه درمان: پس از بهبودی و کسب نتایج مطلوب، درمان می‌تواند به پایان برسد. اما در بعضی موارد، اختلالات خاصی ممکن است به دوره طولانی‌تری نیاز داشته باشند که در این صورت، برنامه درمانی به صورت دوره‌ای تمدید خواهد شد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:
روانپزشکی و روانشناسی بزرگسال، نوجوان و کودک
گروه تخصصی و فوق تخصصی ویان شامل مجموعه ای از روانپزشکان برگزیده در
حوزه های مختلف فوق تخصصی است .
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *