تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / زوج درمانی / زوج درمانگر خوب در تهران

زوج درمانگر خوب در تهران ،بهترین زوج درمانگر تهران

زمانی که زن و مردی باهم ازدواج می کنند در طول زندگی تحت تاثیر مشکلاتی قرار می گیرند. ادامه ی زندگی مشترک زوجین و کیفیت آن وابسته به چگونگی حل این مشکلات است. در صورتی که زوجین احساساتشان نسبت به یکدیگر زیاد باشد و همچنین چگونگی حل مشکلات را بدانند به بهترین نحو می توانند مشکل را برطرف کنند و به زندگی خودشان آرامش و ثبات و اعتماد را ببخشند.

اگر از چگونگی حل مشکلات خود آگاهی نداشتید بهتر است به یک زوج درمانگر خوب مراجعه کنید و از تجربیات و مشاره های وی استفاده کنید. در ادامه قصد داریم تا با ویژگی های زوج درمانگر خوب و بهترین مرکز زوج درمانگری آشنا شویم.

 

 

بسیاری از خانواده ها بر این باورند که زمانی که شدت آسیب و مشکل خیلی زیاد شدن به زوج درمانگر مراجعه کنند. اما این باور بسیار غلط است. به عنوان مثال شما ماشین خود را هر چند وقت یکبار برای چکاب و لوگیری از خرابی به تعمیرگاه می برید. زندگی مشترک نیز همانند ماشین نیاز به مراقبت دارد و باید ارزش بسیار بالایی برای آن قائل باشید.

به یاد داشته باشید برای حل مشکلات نباید آن را به تاخیر بندازید که دیگر نشود کاری برای آن انجام داد.اگر زوجین و خانواده ها می دانستند زوج درمانی چه تاثیر شگفت انگیزی در زندگی و روابط زناشوییشان دارد، رفتن پیش زوج درمانگر را به تاخیر نمی انداختند.

زوج درمانی چیست؟

زوج درمانی نوعی درمان روانی و مداخله روانشناسی است که در آن زوجین با یک زوج درمانگر بسیار با تجربه کار می کنند. زوج درمانی به زوجین کمک می کند تا از روابطه خود اطلاع و آگاهی لازم و کافی را داشته باشند و همراه با حل شدن مشکلات وموارد ناسازگاری، زندگی برایشان لذت بخش شود.

در طی زوج درمانی، زوج درمانگر از تکنیک های مختلفی برای هر زوج طبق شرایط آنها استفاد می کند و روند درمان را پیش می گیرد. ممکن است زوج درمانگر برای گرفتن نتیجه بهتر به شما و همسرتان تکالیفی را بدهد که در خانه انجام دهید در این حالت می توانید مهارت هایی را که زوج درمانگر به شما می آموزد  را در طول روز به کار ببرید.

 

هدف اصلی از زوج درمانی

هدف درمان و مراجعه به زوج درمان عبارت است از:

 • برقراری ارتباط موثر  بین زوجین
 • کاهش و بر طرف کردن مشکلات و اختلافات ما بین زوجین
 • ارائه راه های حل مشکلات
 • گرفتن تصمیمی درست برای طرفین
 • برسی مشکلاتی که هر فرد قبل از ازدواجش در زندگی داشته است.

 

 

تصور غلط درمورد زوج درمانگر

تصورات غلط از زوج درمانی وجود دارد که بیشتر فکر می کنند مراجعه به زوج درمانگر زمانی لازم است که خیانت یا اعتیاد در زوجین رخ داده باشید. برخی نیز بر این باورند، تنها زمانی زوج درمانگر کمک کننده است که زوجین تصمیم  به پایان دادن زندگی خود گرفته اند و زوج درمانی را به عنوان تیر آخر برای بهبود رابطه انتخاب می کنند.

 

زوج-درمانگر-خوب-در-تهران

 

ییشتر بخوانید : مشاوره پیش از ازدواج

چه کسانی می توانند از این درمان بهره بیشتری ببرند

زوج درمانی می تواند برای زوج هایی که در روابط زناشویی خود دچار مشکل شده اند مناسب باشد و همچنین انتخاب زوج درمانگرا تنها برای افراد متاهل نیست خیلی از افرادی که باهم رابطه دارند می توانند از کمک ها و تجربه های زوج درمانگر بهره ببرند همچنین افرادی که تصمیم به ازدواج می گیرند برایشان بهتر است قبل از هر تصمیم پیش مشاور یا زوج  درمانگر بروند تا از وقوع مشکلات و اختلافات بعد از ازدواج که ممکن است برایشان پیش آید جلوگیری کنند.

 

مراحل زوج درمانی

 • یافتن مشکل و تمرکز بر روی درمان آن
 • مشارکت زوجین تو همه مراحل درمانی
 • ارائه راه کار های مناسبی که طبق مشکلات زوجین است و شروع کردن به ایجاد تغییر
 • هدف گذاری و ایجاد انگیزه برای هر طرف

 

 

در چه صورت نیاز است به زوج درمانگر مراجعه کنیم؟

عواملی که لازم است در زمان وقوع آن ها به زوج درمانگر مراجعه شود

بی اعتمادی بین زوجین

یکی از مهم ترین و بیشترین دلیلی که امروزه باعث ایجاد مشکل ما بین زوجین می شود عدم وجود اعتماد است که این بی اعتمادی می تواند دلایل مختلفی مانند دروغ گفتن بر سر مشکلات مالی و یا خیانت کردن یک طرف از این رابطه باشد که با بروز این مشکل ابتدا باید مشکل اصلی شناسایی شود و سپس با ارائه راهکار های مناسب ریشه مشکل را برطف کنند. لذا بسیار مهم است که هر یک از طرفین در گفتن نقاط ضعف خود صادق باشند تا زوج درمانگر بهتر بتواند به آنها کمک کند.

عدم درک متقابل

گاهی اوقات بحث ها و مشکلات زیادی بین زوجین رخ می دهد که همین موضوع موجب مختل کردن زندگی می شود از همین رو نزد زوج درمانگر می روند و طبق برسی های زوج درمانگر متوجه می شود که علت اصلی بحث های آن ها این مسائلی که خودشان مطرح می کنند نیست بلکه نداشتن درک متقابل از مسائلی برای هر یک طرف پیش می آید است.

مشکلات و بحث های تکراری

در برابر بحث هایی که رخ می دهد باید به این موضوع توجه کرد که این بحث ها تکراری است یا خیر. بحث کردن متداول در مورد موضوع های تکراری می تواند بسیار مخرب باشد و عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. این مشکل به ظاهر ریز و جزئی می تواند ریشه های عمیقی داشته باشد. که با مراجعه به مرکز مشاوره می توان آن را حل کرد.

ترس از هم کلامی

یکی دیگر از مشکلات تر از هم کلامی است. یعنی بعضی مواقع زوجین برای اینکه رابطه ی خود را از دست ندهند راجب موضوعاتی که آن ها را ازار می دهد صحبت نمی کنند. یکی از اثرات بسیار مفیدی که زوج درمانکرا می تواند برای افراد باشد این است که زوجین به دلیل گرفتن احساس امنیت، ارامش و شجاعت هر مشکلی که با طرف مقابل دارد و تا آن زمان جرعت بیان آن را نداشته است می توانند صحبت کنند و خیلی از مشکلات را حل کنند.

داشتن الگوی مخرب

عادت ها و الگو های نا مناسبی وجود دارد که هر کدام آنها مخرب و آسیب های بسیار زیادی به رابطه وارد می کند.

داشتن عادت های بد و زیان آور مانند قهر کردن یا برخورد نا مناسب با خانواده باعث ایجاد مشکل و اختلاف در رابطه می شود. اغلب به این صورت است که یکی از طرفین همیشه در حال انتقاد است و طرف دیگر اگر زمانی انتقاد کوچکی داشته باشد برای زوقابل اصلا قابل هضم نیست.

زوج درمانی برای هر رابطه ایی که در شرت ازدواج، ازدواج کرده، نامزد، غیر هم جنس، هم جنس،پیر و یا جوان بسیار موثر و مفید است. ممکن است یک زوج در دوران نامزدی خود تصمیم بگیرند که قبا از ازدواج پیش مشاور بروند تا بتوانند نحوه رخورد و رویارویی با مشکلات و اختلافات را یاد بگیرند گاهی یک زوجی که سال ها از ازدواجشون می گذرد احساس نیاز در زندگی خود می کنند که به مشاور مراجعه کنند، در هر حالتی برای بهبود یافتن روابط زناشویی انتخاب زوج درمان مناسب بسیار مفید و موثر است.

 

 

زوج درمانگر خوب در تهران

به خاطر داشته باشید بسیاری از مشاورین و پزشکانی وجود دارند که ادعای زوج درمانی می کنند اما هیچکدام حاذق نیستن و با دانش کافی به زوجین کمک نمی کنند. اگر تصمیم گرفته اید پیش یک زوج درمانگر بروید قبل از انتخاب زوج درمانگر درمورد وی تحقیق کنید.

مهم ترین عاملی که در انتخاب زوج درمانگر موثراست، تخصص وی است. زوج درمانگر انتخابی شما باید متخصص روابط ازدواج و همچنین مشاور ازدواج باشد.

قبل از انتخاب زوج درمانگر بهتر است با چند زوج درمانگر تماس بگیرد و با آنها صحبت کنید در نهایت زوج درمانگری که بیشتر مشکل شما را درک کرد و متوجه شدید که وی در زمینه زوج درمانی تخصص و تجربه دارد را انتخاب کنید.

زوج درمانگر خوب

فواید زوج درمانی

مراجعه به زوج درمانگر و استفاده از راهکار های آن به طور قطعی می تواند خیلی از مشکلات را حل کند و زندگی هایی که رو به نابودی است را بهبود ببخشد و به سعادت برساند. بسیاری از اختلافاتی که امروزه برای زوجین پیش می آید ناشی از اختلافات فرهنگی است و این موضوع باعث ایجاد مشکلات زیادی در روابط می کند. زوجین بهتر است در موجه با این مشکلات به مشاور مراجعه کنند تا بتوانند در رابطه ی احساسی و تربیت فرزندان خود موفق باشند.

چند مورد از مشکلاتی که توسط زوج درمانگر ریشه یابی می شود

 • مشکل مربوط به والدین زوجین
 • مشکل مربوط به ازدواج قبلی
 • مشکل در رابطه جنسی
 • مشکل در کنترل خشم
 • دلایل طلاق و جدایی
 • دلایل خیانت و نحوه برخورد با آن
 • مشکل در مورد مسائل بهداشتی
 • ریشه یابی درگیر های مکرر
 • احیا کردن ارتباط
 • یاد گیری چگونه بدون درگیری با مشکلات برخورد کنند
 • گاهی برخی روابط به یک حمایت گر خارجی نیاز دارد نا ما بین آن ها داوری کند که بهترین گزینه برای این موضوع یک مشاور خبره است.
 • از به وجود آمدن نارضایتی ها و ناراحتی ها جلوگیری می کند.

 

 

انواع زوج درمانی

زوج درمانی روان پویشی

در این روش به تضاد ها و مشکلاتی که فرد در دوران کودکی خود حتی با خانواه ی خود داشته است پرداخته می شود و کشف و حل آن مشکل و می تواند بسیار موثر در روابط زناشویی داشته باشد.

زوج درمانی خود تنظیمی

در این روش به هر یک از طرفین کمک می شود تا با کار کردن بر شخصیت خود توانایی انتقال احساساتشان را بازیابی کنند.

طبق این نظریه به دو دسته زیر تقسیم می شود:

نابلدی هایی که در دوران کودکی بر ضمیر نا خودآگاه فرد تاثیر گذاشته است و باعث بروز مشکل شده است.

واکنش بیمار به مشکلات و نخوه برخورد با آن.

زوج درمانی رفتاری

زوج درمانی رفتاری بدین معناست که با افزایش تعاملات مثبت تعاملات منفی را کاهش دهند. در کل پاداش دادن به یک رفتار مثبت باعث تشویق و تکرار آن می شود.

زوج درمانی تلفیقی

در این روش عملکرد زوجین مورد برسی قرار می گیرد که در آن مشکلات زناشویی را بهبود میابد.

زوج-درمانگر-خوب

 

 

ویژگی های بهترین زوج درمانگر چیست؟

برای برطرف کردن صددرصدی مشکل زناشویی نیاز است تا به زوج درمانگر خوب مراجعه کنید. ویژگی های یک زوج درمانگر خوب از قبیل زیر است:

 1. داشتن برنامه و یک نقشه درمانی برای رفع مشکلات زوجین
 2. امانت دار بودن زوج درمانگر یکی از مهم ترین ویژگی های وی است.
 3. زوج درمانگر باید توانایی متقاعد کردن زوجین را داشته باشد و آگاهی و توانایی صحبت با زن و مرد را طبق ویژگی های هرکدام داشته باشد.
 4. داشتن حس مثبت و لحن مثبت در هنگام صحبت کردن با زوجین ( انرژی مثبت از طرف زوج درمانگر)
 5. زوج درمانگر خوب،  کسی است که به زوجین در درک همدیگر کمک کند و دید آنها را نسبت به اهمیت خانواده بهبود بخشد.
 6. وی باید توانایی ایجاد فضای امن و به دور از هیجان شدید و بدون تنش را داشته باشد.
 7. آموزش های لازم به زوجین بدهد  و تمرین و تکرار در جلسات داشته باشد
 8. توانایی تبدیل کردن آموزش های داده شد به یک عادت در رویتن زندگی
 9. زوج درمانگر خوب پیشرفت های حاصل از رابطه را به روجین نشان می دهد

با در نظر گرفتن موارد فوق می توانید بهترین زوج درمانگر را برای حل مشکلات و اختلافات خود بیابید.

 

 

هزینه زوج درمانگر در تهران چقدر است؟

هزینه‌هایی که یک زوج درمانگر در تهران از مراجعین خود می‌گیرد متفاوت است. قیمت هر جلسه مشاوره بسته به نوع خدمات ارائه شده و نحوه مشاوره متفاوت است؛ اما مبلغ آن طبق تعرفه مشاوره و روانشناسی در سال مورد نظر تعیین می‌شود.

بهترین مرکز مشاوره زوج درمانی در تهران

برای پیدا کردن بهترین مرکز مشاوره زوج درمانی در تهران، می‌توانید به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

1- تجربه: بهترین مرکز مشاوره زوج درمانی باید دارای تجربه و شناخت کافی از روابط زوجین باشد.

2- حرفه‌ای بودن: باید به صورت حرفه‌ای عمل کرده و از روش‌های مشاوره جدید و مؤثر استفاده کند.

3- محیط مناسب: مرکز مشاوره باید دارای محیطی مناسب، آرام و مسالمت‌بخش باشد که برای رفع استرس و اضطراب زوجین مناسب باشد.

4- حفظ حریم خصوصی: مرکز مشاوره باید حریم خصوصی زوجین را حفظ کند و به آن‌ها اعتماد الزامی را القا کند.

5- ارائه خدمات تخصصی: مرکز مشاوره باید به زوجین خدمات تخصصی و شخصی برای بهبود روابطشان ارائه دهد.

با توجه به این ویژگی‌ها، می‌توانید بهترین مرکز مشاوره زوج درمانی در تهران را پیدا کنید.کلینیک ویان یکی از بهترین مراکز مشاوره و روانشناسی و روانپزشکی در تهران است. این مرکز بیشترین کادر روانپزشک مجرب و با تجربه را که دارای تخصص های مختلف در زمینه های مختلف روانشانسی و روانپزشکی هستند را دارد.برای مشاوره و درمان می توانید یه یکی از با تجربه ترین زوج درمانگر های تهران، دکتر سامرند سلیمی در مرکز فوق تخصصی ویان مراجعه کنید.

این مطالب نیز ممکن است برایتان مفید باشد

بهترین مشاور ازدواج در تهران

بهترین مشاور خانواده در تهران

 بهترین دکتر درمان استرس در تهران

بهترین دکتر درمان وسواس در تهران

بهترین دکتر درمان افسردگی در تهران

بهترین مرکز  درمان اختلال دوقطبی

درمان قطعی اختلال پانیک

درمان بیش فعالی کودکان

بهترین دکتر مشاور ازدواج  در تهران

مشاوره  کودک در تهران

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *