زوج درمانگر خوب در تهران
گروه روانپزشکی ویان / زوج درمانی / زوج درمانگر خوب در تهران
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

زمانی که زن و مردی باهم ازدواج می کنند در طول زندگی تحت تاثیر مشکلاتی قرار می گیرند. ادامه ی زندگی مشترک زوجین و کیفیت آن وابسته به چگونگی حل این مشکلات است. در صورتی که زوجین احساساتشان نسبت به یکدیگر زیاد باشد و همچنین چگونگی حل مشکلات را بدانند به بهترین نحو می توانند مشکل را برطرف کنن و به زندگی خودشان آرامش و ثبات و اعتماد را ببخشند.

اگر از چگونگی حل مشکلات خود آگاهی نداشتید بهتر است به یک زوج درمانگر خوب مراجعه کنید و از تجربیات و مشاره های وی استفاده کنید. در ادامه قصد داریم تا با ویژگی های زوج درمانگر خوب و بهترین مرکز زوج درمانگری آشنا شویم.

بسیاری از خانواده ها بر این باورند که زمانی که شدت آسیب و مشکل خیلی زیاد شدن به زوج درمانگر مراجعه کنند. اما این باور بسیار غلط است. به عنوان مثال شما ماشین خود را هر چند وقت یکبار برای چکاب و لوگیری از خرابی به تعمیرگاه می برید. زندگی مشترک نیز همانند ماشین نیاز به مراقبت دارد و باید ارزش بسیار بالایی برای آن قائل باشید.

به یاد داشته باشید برای حل مشکلات نباید آن را به تاخیر بندازید که دیگر نشود کاری برای آن انجام داد.

اگر زوجین و خانواده ها می دانستند زوج درمانی چه تاثیر شگفت انگیزی در زندگی و روابط زناشوییشان دارد، رفتن پیش زوج درمانگر را به تاخیر نمی انداختند.

زوج درمانی چیست؟

زوج درمانی نوعی درمان روانی و مداخله روانشناسی است که در آن زوجین با یک زوج درمانگر بسیار با تجربه کار می کنند. زوج درمانی به زوجین کمک می کند تا از روابطه خود اطلاع و آگاهی لازم و کافی را داشته باشند و همراه با حل شدن مشکلات وموارد ناسازگاری، زندگی برایشان لذت بخش شود.

در طی زوج درمانی، زوج درمانگر از تکنیک های مختلفی برای هر زوج طبق شرایط آنها استفاد می کند و روند درمان را پیش می گیرد. ممکن است زوج درمانگر برای گرفتن نتیجه بهتر به شما و همسرتان تکالیفی را بدهد که در خانه انجام دهید در این حالت می توانید مهارت هایی را که زوج درمانگر به شما می آموزد  را در طول روز به کار ببرید.

تصور غلط درمورد زوج درمانگر

تصورات غلط از زوج درمانی وجود دارد که بیشتر فکر می کنند مراجعه به زوج درمانگر زمانی لازم است که خیانت یا اعتیاد در زوجین رخ داده باشید. برخی نیز بر این باورند، تنها زمانی زوج درمانگر کمک کننده است که زوجین تصمیم  به پایان دادن زندگی خود گرفته اند و زوج درمانی را به عنوان تیر آخر برای بهبود رابطه انتخاب می کنند.

زوج درمانگر خوب در تهران

به خاطر داشته باشید بسیاری از مشاورین و پزشکانی وجود دارند که ادعای زوج درمانی می کنند اما هیچکدام حاذق نیستن و با دانش کافی به زوجین کمک نمی کنند. اگر تصمیم گرفته اید پیش یک زوج درمانگر بروید قبل از انتخاب زوج درمانگر درمورد وی تحقیق کنید.

مهم ترین عاملی که در انتخاب زوج درمانگر موثراست، تخصص وی است. زوج درمانگر انتخابی شما باید متخصص روابط ازدواج و همچنین مشاور ازدواج باشد.

قبل از انتخاب زوج درمانگر بهتر است با چند زوج درمانگر تماس بگیرد و با آنها صحبت کنید در نهایت زوج درمانگری که بیشتر مشکل شما را درک کرد و متوجه شدید که وی در زمینه زوج درمانی تخصص و تجربه دارد را انتخاب کنید.

زوج درمانگر خوب

ویژگی های بهترین زوج درمانگر چیست؟

برای برطرف کردن صددرصدی مشکل زناشویی نیاز است تا به زوج درمانگر خوب مراجعه کنید. ویژگی های یک زوج درمانگر خوب از قبیل زیر است:

  1. داشتن برنامه و یک نقشه درمانی برای رفع مشکلات زوجین
  2. امانت دار بودن زوج درمانگر یکی از مهم ترین ویژگی های وی است.
  3. زوج درمانگر باید توانایی متقاعد کردن زوجین را داشته باشد و آگاهی و توانایی صحبت با زن و مرد را طبق ویژگی های هرکدام داشته باشد.
  4. داشتن حس مثبت و لحن مثبت در هنگام صحبت کردن با زوجین ( انرژی مثبت از طرف زوج درمانگر)
  5. زوج درمانگر خوب،  کسی است که به زوجین در درک همدیگر کمک کند و دید آنها را نسبت به اهمیت خانواده بهبود بخشد.
  6. وی باید توانایی ایجاد فضای امن و به دور از هیجان شدید و بدون تنش را داشته باشد.
  7. آموزش های لازم به زوجین بدهد  و تمرین و تکرار در جلسات داشته باشد
  8. توانایی تبدیل کردن آموزش های داده شد به یک عادت در رویتن زندگی
  9. زوج درمانگر خوب پیشرفت های حاصل از رابطه را به روجین نشان می دهد

با در نظر گرفتن موارد فوق می توانید بهترین زوج درمانگر را برای حل مشکلات و اختلافات خود بیابید.

بهترین مرکز زوج درمانگری در تهران

در ادامه قصد داریم تا بهترین مرکز زوج درمانی در تهران را معرفی کنیم. کلینیک ویان یکی از بهترین مراکز مشاوره و روانشناسی و روانپزشکی در تهران است. این مرکز بیشترین کادر روانپزشک مجرب و با تجربه را که دارای تخصص های مختلف در زمینه های مختلف روانشانسی و روانپزشکی هستند را دارد.

برای مشاوره و درمان می توانید یه یکی از با تجربه ترین زوج درمانگر های تهران، دکتر سامرند سلیمی در مرکز فوق تخصصی ویان مراجعه کنید.

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

Call Now Buttonتماس با ما