تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / زوج درمانی / مشاوره ازدواج در سعادت آباد

مشاوره ازدواج در سعادت آباد  توسط مرکز روانشناسی و روانپزشکی ویان

ازدواج از مهمترین تصمیماتی است که یک فرد در زندگی می گیرد. در حقیقت افراد با مزدوج شدن وارد گام جدیدی در زندگی می شوند. از اینرو مشاوره ازدواج اهمیت دارد و الزامی است تا فرد پیش از اقدام برای این مهم از خدمات آن بهره مند گردد. لازم به ذکر است که مشاوره پیش از ازدواج به بهبود اهداف ازدواج کمک می کند. همچنین باعث می شود تا افراد رابطه ای سالم و مبتنی بر ارزش ها را پی ریزی نمایند.

به دلیل اهمیت این مطلب در این نوشته به موضوع مشاوره ازدواج در سعادت آباد خواهیم پرداخت.

مشاوره پیش از ازدواج از اهمیت برخوردار است. چون باعث می شود تا زوجین نسبت به این امر توقعات مثبتی پیدا کنند و برای ساخت یک رابطه ی سالم آماده تر شوند. ازدواج یک چالش بسیار بزرگ تلقی می شود. کسانی که تصمیم به آن می گیرند نشان می دهند که برای عبور از این چالش از آمادگی کافی برخوردار هستند. مشاوره کمک می کند تا زوجین برای ساختن یک رابطه قوی آماده تر شده، یکدیگر را بهتر بشناسند و بدین واسطه نیازهای عاطفی شان را برآورده سازند.

 

چه افرادی به مشاوره ازدواج نیاز دارند؟

در کل همه ی افراد به مشاوره  ازدواج نیازمند هستند اما در این میان بعضی از افراد نسبت به دریافت این خدمات نیاز بیشتری دارند. در ادامه مسائل، تفکرات و ذهنیتی که باعث می شوند به دریافت خدمات مشاوره نیاز بیشتری داشته باشیم را به صورت موردی ذکر می کنیم.

 • چنانچه نسبت به ازدواج احساس منفی دارید.
 • چنانچه احساس می کنید شریک تان در اغلب موارد شما را نادیده می گیرد.
 • چنانچه شریک تان بطور مداوم باعث عصبانیت تان می شود.
 • اگر احساس می کنید که در زندگی غمگین و ناامید هستید.
 • چنانچه در رابطه با اعتماد کردن به دیگران دچار مشکل هستید.
 • اگر برای مسائل تکراری بحث های بی پایانی دارید.
 • اگر فکر می کنید مشکلی در رابطه با ازدواج شما وجود دارد اما نمی دانید کجا و چگونه؟
 • اگر دیدگاه ها و عقاید متضاد و متفاوتی دارید.

چنانچه با این مسائل و مسائلی شبیه به این درگیر هستید می توانید برای دریافت خدمات مشاوره ازدواج در سعادت آباد به کلینیک ویان مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:  مشاوره خانواده در تهران

مشاوره-ازدواج-در-سعادت-آباد-2

 

در جلسات مشاوره ازدواج چه اتفاقاتی می افتد؟

همیشه گفته اند که افراد تا با هم زیر یک سقف زندگی نکنند نمی توانند یکدیگر را بشناسند. این موضوع صحیح است اما مشاوره ی قبل از ازدواج می تواند به افراد کمک کند که تا قبل از رفتن زیر یک سقف یکدیگر را بیشتر بشناسند. کاهش احتمال وقوع طلاق در آینده کمترین مزیت استفاده از خدمات مشاوره ازدواج در سعادت آباد است. در ادامه مهمترین اقداماتی که در این جلسات انجام می شوند را ذکر می کنیم:

 • درک نیازهای متقابل: افراد شخصیت های متفاوتی دارند از اینرو هر فرد نیازهای مختص به خودش را دارا می باشد. شرکت در جلسات مشاوره ازدواج در سعادت آباد به زوجین کمک می کند تا نیازهای متقابل را شناسایی نموده و با درک این موضوع زندگی مشترک را آغاز کنند. آگاهی پیش از ازدواج باعث می شود تا زن و مرد در نهایت یکدیگر را بهتر درک کرده و به سازش برسند.

 

 • باورهای مذهبی: میزان اعتقادات و پایبندی به مسائل مذهبی یکی از با اهمیت ترین چیزهایی است که لازم است زوجین قبل از ازدواج در رابطه با آن به تفاهم برسند. واضح و مبرهن است افرادی که اعتقادات مذهبی دارند نمی توانند با افرادی که چنین عقایدی ندارند زندگی خوب و ایده آلی را تشکیل بدهند. حل و فصل این موضوع مهم است. به همین دلیل در جلسات مشاوره ازدواج در سعادت آباد به طور دقیق به آن پرداخته می شود.

 

صحبت های مهم در این جلسات

 • مسائل مالی: مگر می شود زندگی مشترک را تشکیل داد اما در رابطه با مسائل مالی صحبت نکرد و به تفاهم نرسید؟. از اینرو مهم است تا افراد نسبت به عقاید شخصی یکدیگر در رابطه با مسائل مالی آگاه باشند و در رابطه با دخل و خرج هایشان تفاهم کنند. حل اینگونه مسائل از وقوع هرگونه مشکل در آینده جلوگیری می کند.

 

 • سوابق مربوط به بیماری: چنانچه یکی از زوجین به بیماری مبتلا باشد وی مکلف است تا فرد مقابل را نسبت به این موضوع آگاه کند. پنهان کردن یک بیماری اشتباه بزرگی است که می تواند در آینده مشکلاتی را ایجاد نماید. در همین باره گفتنی است اگر یکی از طرفین به اختلالات روانی مبتلا باشد و دارو مصرف نماید این موضوع حتما بایستی توسط مشاور ازدواج بررسی شود. اگر به مشاوره ازدواج در سعادت آباد مراجعه کنید این موضوعات بطور کامل بررسی خواهند شد.

 

 • تفاهم در رابطه با فرزند: معمولا اینگونه است که زوجین برای داشتن فرزند بایستی برنامه داشته باشند. از اینرو صحبت کردن در رابطه با این مهم پیش از ازدواج یک ضرورت است که هرگز نباید حل نشده باقی بماند. لذا در جلسات مشاوره پیش از ازدواج در رابطه با این امر نیز صحبت خواهد شد و معمولا سعی بر این است تا زوجین به تفاهم برسند.

 

 • میل جنسی: رابطه جنسی یکی از مهمترین ارکان ازدواج است. معمولا زوج های موفق رابطه ی جنسی رضایت بخشی با یکدیگر دارند. از اینرو در جلسات مشاوره ازدواج در سعادت آباد در رابطه با میزان تمایل جنسی صحبت می شود تا از وقوع مشکلات احتمالی در آینده پیشگیری به عمل آید.

 

مشاور-ازدواج-در-سعادت-آباد

 

بیشتر بخوانید : زوج درمانگر خوب در تهران ،بهترین زوج درمانگر تهران

 

بهترین زمان برای شرکت در جلسات مشاوره ازدواج در سعادت آباد

مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج در روزهای ابتدایی آشنایی اشتباه است چون زوجین آشنایی زیادی با یکدیگر ندارند. در سوی دیگر مراجعه بعد طی نمودن مراحل نامزدی نیز درست نیست. چون احتمال وابستگی افراد به یکدیگر در آن زمان زیاد است و ممکن است افراد عدم تفاهم را انکار نمایند. از اینرو بعد از آشنایی ابتدایی و قبل از نامزدی بهترین زمان برای مراجعه به مشاور ازدواج می باشد.

برای دریافت خدمات مشاوره ازدواج در سعادت آباد ما کلینیک ویان را به شما معرفی می کنیم.

جمع بندی:

همانطور که ملاحظه کردید مشاوره پیش از ازدواج به افراد کمک می کند تا با نگاه دقیق تر و واقع بینانه تری به زندگی مشترک وارد شده از چالش ازدواج عبور نمایند. کما اینکه بدون دریافت این خدمات و به دلیل عدم آشنایی کافی زوجین با یکدیگر ممکن است افراد در پروسه ازدواج دچار مشکل شوند.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *