تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / مشاوره روانشناسی / با بهترین مشاوره تقویت اعتماد به نفس، اعتماد به نفس خود را بازگردانید …

مشاوره تقویت اعتماد بنفس در تهران

حتما تا به حال برای شما پیش آمده است که بخواهید در یک جمع شلوغ صحبت کنید؛ اما همین که جمعیت را می بینید دست و پای خودتان را گم می کنید و احساس می کنید که هیچ اعتماد به نفسی برای صحبت کردن شما در آن جمع وجود ندارد. اعتماد به نفس یکی از مهم ترین مواردی است که افراد از کودکی باید آن را یاد بگیرند و در جهت کسب آن تلاش کنند.  مشاوره تقویت اعتماد به نفس به افراد کمک می کند تا بتوانند اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و راحت تر در جمعیت ها حاضر شوند.

اعتماد به نفس به دو صورت در افراد کاهش پیدا می کند. اولین مشکلی که باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد می شود، مشکلاتی است که در طی دوران زندگی افراد به وجود می آیند و باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می شوند؛ اما بعضی  از افراد از همان ابتدای زندگی خودشان به دلیل نوع سبک زندگی که داشته اند، اعتماد به نفس کمی دارند.

به هر حال فرقی نمی کند که چرا شما اعتماد به نفس کمی دارید. مهم این است که برای پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات در زندگی خودتان و حتی مختل شدن زندگی خود اقدام به افزایش اعتماد به نفس در مراکز مشاوره اعتماد به نفس کنید.

 

مشاوره-اعتمادبنفس- در تهران

 

مشاوره تقویت اعتماد به نفس در تهران

اعتماد به نفس یکی از خوشایندترین حس هایی است که می تواند برای افراد وجود داشته باشد. در مقابل آن، در صورتی که افراد دارای اعتماد به نفس نباشند، مشکلات زیادی را تجربه می کنند. اعتماد به نفس از کودکی به کودکان باید آموخته شود و در صورتی که افراد از کودکی با مشکل اعتماد به نفس مواجه باشند، حتما در بزرگسالی با مشکلات مختلفی مواجه می شوند.

نداشتن اعتماد به نفس از زمان کودکی آغاز می شود و تا سنین بزرگسالی ادامه خواهد داشت. بهترین روش برای درمان فقدان اعتماد به نفس در همه سنین مراجعه به یک مرکز مشاوره اعتماد به نفس است. روانشناسان مراکز مشاوره اعتماد به نفس به افرادی که دارای مشکل فقدان اعتماد به نفس می باشند، کمک می کنند تا اعتماد به نفس خود را برگرداند و در افزایش اعتماد به نفس خودشان تلاش کنند.

زمانی انسان می تواند در مراحل زندگی مختلف خود موفق شود که اعتماد به نفس را در تک تک مراحل زندگی خود داشته باشد و حفظ کند. مشاوره اعتماد به نفس به افراد کمک می کند تا بتوانند توانایی های خودشان را بشناسند و با ویژگی های متمایز خودشان، اعتماد به نفس خود را بالا ببرند.

از جمله علائمی که برای افرادی که دارای مشکل فقدان اعتماد به نفس می باشند، وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عدم تمایل به حضور در مهمانی ها و جمع های دوستانه
 • منزوی بودن
 • احساس افسردگی
 • نداشتن قدرت تفکر و تکلم در حضور جمع
 • مقایسه کردن خود با دیگران
 • داشتن استرس زیاد در حضور جمع

 

مشاوره-اعتمادبنفس (3)

 

بیشتر بخوانید : درمان استرس

 

بهترین مشاور اعتماد به نفس در تهران

«همین که خواستم با معلمم صحبت کنم، ذهنم جای دیگری رفت و نفهمیدم چی گفتم»

«می خواستم سخنرانی کنم؛ اما تا جمعیت را دیدم، دست و پایم را گم کردم»

این ها حرف هایی است که از بسیاری از افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند، می شنویم! اعتماد به نفس زمانی برای ما مشکل زا می شود که نتوانیم خود را برای صحبت کردن، حضور داشتن در یک جمع و … متقاعد کنیم. حتما افرادی را دیده اید که بدون استرس و دغدغه در یک جمع حضور پیدا می کنند و صحبت می کنند. این افراد دقیقا همان افرادی هستند که همه افراد دارای اعتماد به نفس کم دوست دارند مانند آن ها باشند.

جالب است که بدانید فقدان اعتماد به نفس و کاهش اعتماد به نفس از زمانی آغاز می شود که افراد شروع به مقایسه خود با دیگران می کنند. آن ها ویژگی های ظاهری دیگران را مشاهده می کنند و فکر می کنند که اگر این ویژگی های ظاهری در آن ها وجود نداشته باشد، آن ها دارای نقص و مشکلی هستند. البته که هر انسانی بدون نقص نیست؛ اما در مقابل آن هر انسانی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن ها را از دیگر  افراد جامعه متمایز می کند.

در صورتی که از مشکل کاهش اعتماد به نفس رنج می برید و یا در زندگی با مشکلاتی مواجه شده اید که دیگر اعتماد به نفس قبل را ندارید و از این موضوع رنج می برید؛ توصیه می کنیم که حتما به یکی از بهترین مشاوره های اعتماد به نفس تهران مراجعه کنید و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارید.

کلینیک روانشناسی ویان یکی از بهترین کلینیک های روانشناسی است که اقدام به ارائه خدمات مشاوره اعتماد به نفس در شهر تهران می کند. روانشناسان مرکز مشاوره اعتماد به نفس ویان به شما کمک می کنند تا بتوانید ویژگی های خود را بشناسید و در پر رنگ تر نشان دادن آن ها تلاش کنید.

 

مشاوره-اعتمادبنفس

بیشتر بخوانید : درمان وسواس

 

راهکار افزایش اعتماد بنفس در بزرگسالان

افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان همچنین یک فرایند تدریجی است. در زیر چند راهکار برای افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان را ارائه می‌دهم:

 1. تغییر باورهای منفی: شناسایی باورهای منفی درباره خود و تلاش برای تغییر آنها می تواند به افزایش اعتماد به نفس کمک کند. بررسی باورهایتان درباره قابلیت‌ها و موفقیت‌های خود، و تلاش برای جایگزینی باورهای ناامیدکننده و منفی با باورهای مثبت و سازنده می تواند تغییر مثبتی در اعتماد به نفس شما ایجاد کند.
 2. تجربه موفقیت‌های قبلی: به یادآوری موفقیت‌های قبلی خود بپردازید. به یادآوری اینکه شما قبلاً موفق بوده‌اید و به دستیابی به هدف‌ها و رسیدن به نتایج مطلوب قادر هستید، اعتماد به نفس شما را تقویت می‌کند.
 3. هدف گذاری و برنامه ریزی: تعیین هدف‌های واقعی و برنامه ریزی برای رسیدن به آنها، اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. هدف‌ها کوتاه مدت و بلندمدت را تعیین کنید و مراحل مشخصی برای دستیابی به آنها را برنامه ریزی کنید. موقعیت‌های خوبی که در پیشرفت خود داشته‌اید را یادآوری کنید و به خودتان اعتماد کنید که با پیشرفت و تلاش مداوم، هدف‌هایتان را خواهید دست یافت.
 4. مراقبت از خود: به مراقبت از خود و بهبود کیفیت زندگی خود اهمیت بدهید. مراقبت از سلامتی، فعالیت‌های بدنی منظم، تغذیه مناسب، استراحت کافی و روابط مثبت با دیگران، همگی به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می‌کنند.
 5. ارتباط با دیگران: برقراری روابط مثبت و حمایت‌گر با دیگران نیز به افزایش اعتماد به نفس کمک می‌کند. این ارتباطات می توانند شامل خانواده، دوستان، همکاران یا حتی گروه‌های حمایتی باشند. از دیگران حمایت بخواهید و با افرادی که در شما اعتماد دارند همراهی کنید.
 6. روبه‌رو شدن با ترس‌ها و مقابله با آنها: مواجهه با ترس‌ها و مقابله با آنها نیز باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود. شروع با چالش‌های کوچک و تدریجی به شما در پیشبرد هدف‌های بزرگ‌تر کمک می‌کند و به شما اعتماد بیشتری در خود و توانایی‌هایتان می‌دهد.

همیشه به خودتان اجازه دهید که به طور تدریجی رشد کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. پشتیبانی از خود و تلاش برای بهتر شدن از مؤلفه‌های اصلی در این مسیر است

 

بیشتر بخوانید : درمان افسردگی

 

افزایش اعتماد به نفس در زنان

متاسفانه در سال های گذشته در کشور ایران به زنان توجه کمتری می شد و همین موضوع باعث شده است که بسیاری از زنان در کشور ما دارای مشکل اعتماد به نفس باشند؛ اما همه ما بر این باور هستیم که زنان هیچ چیزی از مردان کمتر ندارند و می توانند در عرصه های اجتماعی، سیاسی و … حضور داشته باشند؛ اما این زمانی اتفاق خواهد افتاد که زنان بتوانند اعتماد به نفس از دست رفته خودشان را بازگرداند.

البته بسیاری از زنان به دلیل مشکلات و فشارهای روانی که دارند با مشکل فقدان اعتماد به نفس مواجه می شوند. بسیاری از زنانی که به مراکز مشاوره اعتماد به نفس مراجعه می کنند، افرادی هستند که هر روز خودشان را با دیگر افراد مقایسه می کنند. آن ها فکر می کنند که همه از خودشان بهتر هستند و خودشان هیچ ویژگی متمایزی ندارند که آن ها را از دیگر افراد جدا کند.

در کلینیک روانشناسی ویان در تهران سعی می شود که از بهترین روانشناسان برای افزایش اعتماد به نفس زنان کمک بگیریم. منشاء فقدان اعتماد به نفس در زنان به راحتی قابل تشخیص است و می توان در چند جلسه از مشاوره اعتماد به نفس، اعتماد به نفس از دست رفته زنان را برطرف کرد.

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3.7]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *