تماس با تمام بخش‌های گروه ویان

۰۲۱۹۱۰۰۷۳۹۳

واتس‌آپ برای ایرانیان مقیم سایر کشورها

۹۸۹۰۲۲۳۲۶۰۸۰

۹۸۹۳۳۰۶۲۰۹۱۱

لوگو به همراه اطلاعات ویان
گروه روانپزشکی ویان / اخبار ویان / سومین گردهمایی روان درمانگران اصفهان

سومین نشست روانپزشکان و روانشناسان علاقه مند به حوزه ی روان درمانی در اصفهان

 

سومین گردهمایی روان درمانگران اصفهان در روز های هجدهم و نوزدهم خرداد ماه امسال در یک حال و هوای خوب بهاری برگزار شد. قرار بود در این گردهمایی به پاس معلمی های پرمحتوا و دلچسب دکتر فرزین رضاعی عزیز ، او را با مراسم جشن تولدش سورپرایز کنند . متاسفانه در آخرین روزها، یکی از نزدیکان فرزین عزیز دچار بیماری شد و او نتوانست در این گردهمایی و سورپرایز شرکت کند و من محروم از همراهی او به اصفهان رفتم؛ هر چند که او خوشبختانه از طریق تماس تصویری در مراسم تولدش حضور پیدا کرد و ما کیک تولدش را وکالتا و نیابتا فوت کردیم و خوردیم.

 

 

این روزها و این سال ها گسترش آموزش مکاتب معتبر و علمی روان درمانی و زوج درمانی به دغدغه مهم روانپزشکان و روانشناسان ایرانی تبدیل شده است.

جای افسوس بسیار است که گروه های آموزشی معدودی در دانشگاه های مهم ایران، وجود یک یا دو معلم ثابت روان درمانی را برای رزیدنت ها و روان شناسان خود کافی دانسته و آنان را از آرا و اندیشه های معلم های دیگر محروم نگه داشتند.

اما جای خوشوقتی بسیار است که در بسیاری از دانشگاه های ایران ، روانپزشکان و روانشناسانی بودند که کمر همت بستند و با تلاش و سرسختی و پشتکار فراوان ، راه را برای بسط و توسعه دانش روان درمانی در شهر خود هموار کردند‌.

بزرگترهای روانپزشکی و روانشناسی این شهرها هم کمک کردند. مقاومت متعصبانه نکردند. نگفتند روان درمانی بیخود است، یا نگفتند روان درمانی باید فقط در تیول ما باشد، یا نگفتند وقتی ما هستیم چه حاجت به آوردن معلم از جاهای دیگر است.

اصفهان یکی از آن شهرهاست که با همت و از خودگذشتگی چند تن از دلسوزترین فرزندان روانپزشک و روانشناس خود، در چند سال اخیر به یک کانون پوینده دانش روز روان درمانی و زوج درمانی تبدیل شده است.

اگر چه هر بار که در این سال ها برای معلمی به اصفهان رفتیم ، نگاه از زاینده رود خشک برگرفتیم تا اشک هایمان جاری نشود، بسیار خوشحالیم که زنده رود روان درمانی اصفهان جاری است .

دکتر سامرند سلیمی

 

ویان-سومین-نشست-روانپزشکان-و-روانشناسان-علاقه_مند-به-حوزه-ی-روان_درمانی-در-اصفحان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *